Polska strategicznym i wzrostowym rynkiem dla Grupy VELUX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fabryka w Wędkowach

fot. VELUX

Fabryka w Wędkowach


Fabryka okien VELUX w Gnieźnie

fot. VELUX

Fabryka okien VELUX w Gnieźnie

Fabryka okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie

fot. VELUX

Fabryka okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie

Kontrola jakości okien w fabryce VELUX w Gnieźnie

fot. VELUX

Kontrola jakości okien w fabryce VELUX w Gnieźnie

Fabryka okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie

fot. VELUX

Fabryka okien i kołnierzy VELUX w Namysłowie

Rozwiązanie zastosowane w fabryce VELUX w Gnieźnie

fot. VELUX

Rozwiązanie zastosowane w fabryce VELUX w Gnieźnie

Grupa VELUX i spółki siostrzane już od 27 lat inwestują w rozwój biznesu w Polsce. Dzięki długofalowej strategii rozwoju stale odnotowują wzrost przychodów oraz zatrudnienia. Ubiegły rok był kolejnym udanym, zarówno na rynku krajowym, jak i eksportowym. W 2017 roku Grupa planuje kontynuować ścieżkę wzrostu i wprowadza zmiany w ofercie.

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2016 roku przychód na poziomie ponad 1,6 mld złotych. W ciągu ostatnich 5 lat przychody Grupy wzrosły o niemal 40 proc.

Grupa VELUX od kilku lat jest na ścieżce wzrostu, a osiągane wyniki plasują nas na pozycji lidera wśród producentów i eksporterów okien w Polsce. Jest to możliwe dzięki konsekwentnym inwestycjom w modernizację i rozwój produkcji. Okna produkowanie przez Grupę w Polsce podbijają rynki europejskie, a i w naszym kraju co roku przybywa nam klientów. Doceniają oni najwyższą jakość, energooszczędność i komfort użytkowania, jakie im oferujemy w przystępnych cenach. Przez ostatnie kilka lat nasza oferta bardzo się zmieniła, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom na rynku i potrzebom inwestorów. Wzrost wartości sprzedaży w Polsce w ostatnim roku to około 13 proc. – mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

» Wartość przychodów i zatrudnienia Grupy VELUX

Fabryki należące do Grupy produkujące okna dachowe VELUX oraz drewniane okna pionowe to jedne z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej. Działają w województwie opolskim, pomorskim i wielkopolskim. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych to około 235 tys. mkw. Zakłady te cały czas się rozwijają. W ubiegłym roku zakończono między innymi budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej w fabryce w Namysłowie, rozpoczęto produkcję komponentów z tworzyw sztucznych w fabryce okuć w Gnieźnie oraz otwarto nowoczesną malarnię proszkową o powierzchni 11 tys. mkw. w spółce Dovista w Wędkowach k. Tczewa. Łączna wartość inwestycji w ciągu ostatnich 5 lat wyniosła 583 mln zł, a w ostatnim roku ponad 83 mln złotych.Przyrost potencjału produkcyjnego Grupy w Polsce związany jest głównie z rosnącym eksportem. Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem okien w Polsce i wypracowują około ¼ wartości polskiego eksportu okien
– podaje VELUX Polska.

Rozwój zakładów produkcyjnych VELUX i pozostałych spółek z Grupy wpływa na stały przyrost zatrudnienia. W ostatnim roku liczba pracowników zwiększyła się o 280 osób, co stanowi wzrost na poziomie 8 proc. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa zwiększyła zatrudnienie w Polsce o 1/3. W sumie w polskich zakładach produkcyjnych Grupy, zlokalizowanych w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach k. Tczewa, pracuje blisko 3800 osób. To największa liczba pracowników wśród producentów okien i drzwi w Polsce.

» Plany na 2017 roku

Od kwietnia firma VELUX zaoferuje nowe, wysokiej jakości trzyszybowe okna dachowe w cenach zbliżonych do okien standardowych. Takie działanie jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania klientów w zakresie energooszczędności, a także na planowaną zmianę przepisów, które zaostrzają wymagania dla okien i mają wejść w życie w 2021 roku. – Wcześniej na zakup okien dachowych trzyszybowych mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Postanowiliśmy to zmienić, by wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania były dostępne dla wszystkich. Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować klientom okna dachowe o doskonałych parametrach, wyjątkowym komforcie obsługi w przystępnych cenach – podkreśla Jacek Siwiński, dyrektor generalny firmy VELUX Polska.

W roku 2017 Grupa zamierza kontynuować inwestycje w polskie zakłady pod kątem rozwoju produkcji na eksport. W planach jest także dalsze zwiększenie zatrudnienia na poziomie zbliżonym do lat ubiegłych.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

VELUX Polska Sp. z o.o.

02-255 Warszawa
ul. Krakowiaków 34
tel.: +48 22 33 77 000
Fax: +48 22 33 77 075
e-mail: kontakt@velux.pl
http://www.velux.pl
https://www.facebook.com/VELUXPolska/KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

KE po sześciu latach odrzuca skargę FAKRO na VELUX

Jak informuje RZECZPOSPOLITA, Komisja Europejska po...

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jak wybrać okna, by zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Nowoczesne okna i drzwi tarasowe, dzięki zastosowaniu...

Schować się przed hałasem

Schować się przed hałasem

Ciszę, podobnie jak zdrowie, na ogół zaczynamy cenić...

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Zmotoryzowani przedstawiciele branży budowlanej w FAKRO

Po raz kolejny, do siedziby firmy FAKRO, czołowego...» Więcej na subportalu okna