Reklama
Wyświetlenia 4394
27 kwietnia 2026

Nowości G-U na Fensterbau Frontale 2026

Zamek SECURY ePOWER Home 2
fot. GU | Zamek drzwiowy SECURY ePOWER Home 2

Podczas marcowych targów Fensterbau Frontale 2026, odbywających się co dwa lata w Norymberdze, Grupa G-U zaprezentowała swoje nowości w zakresie okuć do okien i drzwi. Na stoisku dostawcy można było zobaczyć m.in. nowe rozwiązanie do drzwi typu pivot oraz zamek SECURY ePOWER Home 2. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych nowości zaprezentowanych przez G-U podczas targów.

Fensterbau Frontale to znaczące wydarzenie w branży okienno-drzwiowej, które odbywa się wraz z targami techniki drzewnej Holz-Handwerk, przyciągając producentów i odwiedzających z całego świata. Tegoroczna edycja była pełna światowych nowości, pochodzących zarówno od uznanych i rozpoznawalnych dostawców, jak i tych dopiero wschodzących.

Oba wydarzenia, w ciągu zaledwie czterech dni, zgromadziły w Centrum Wystawienniczym w Norymberdze ok. 75 tys. odwiedzających ze 117 krajów oraz 1022 wystawców z 47 krajów, prezentując najnowsze trendy w zakresie systemów okiennych, drzwiowych i fasad, a także rozwiązania dotyczące obróbki i przetwórstwa drewna.

Nowe rozwiązania G-U do drzwi wejściowych

Grupa G-U, oprócz swoich flagowych produktów i sprawdzonych systemów, na tegorocznych targach Fensterbau Frontale pokazała między innymi najnowsze pozycje z zakresu techniki drzwiowej, takie jak:

  • rozwiązania do drzwi pivotowych, w tym przedłużony zamek GU SECURY (z wielopunktowym systemem ryglowania i automatycznym samozamykaniem), przeznaczony do dużych lub nietypowych drzwi, takich jak drzwi obrotowe, jednoskrzydłowe typu pivot; mechanizm ryglujący działa zarówno po stronie zamka, jak i zawiasów, co zwiększa bezpieczeństwo i szczelność całego systemu drzwiowego, zapewniając wysoką ochronę przed wyważeniem i manipulacją;
Rozwiazania G U do drzwi pivotowych z zamkiem GU SECURY

Rozwiązania G-U do drzwi pivotowych z zamkiem GU SECURY

  • zamek drzwiowy SECURY ePOWER Home 2 wyposażony w podwójne ryglowanie w postaci masywnego rygla (dodatkowy punkt ryglowania) i rygla hakowego, które zapewniają zarówno większą ochronę antywłamaniową, jak i wyższą efektywność energetyczną (stożkowa konstrukcja haka ryglującego gwarantuje idealne uszczelnienie drzwi, dzięki czemu wzmacnia izolację otworu drzwiowego).

Nowości G-U do okien i drzwi tarasowych

Kolejną grupą produktową, zaprezentowaną podczas Fensterbau Frontale 2026, były nowe rozwiązania G-U do okien i drzwi tarasowych, które obejmowały:

  • siłownik ELTRAL K35+ (dostępny także w zestawie z nowym siłownikiem ryglującym ELTRAL VAN+) – nowy, kompaktowy napęd z wysuwanym łańcuchem, który umożliwia wygodne i bezpieczne otwieranie oraz zamykanie okien, zastępując poprzedni siłownik z oferty G-U (ELTRAL K35); nowy ELTRAL K35+ umożliwia automatyczną synchronizację aż do 8 siłowników lub 6 siłowników z 2 napędami ryglującymi; doskonale sprawdza się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i prywatnych – wszędzie tam, gdzie okna uchylne umiejscowione są wysoko (utrudniona ręczna obsługa);
Silownik ELTRAL K35 PLUS

Siłownik ELTRAL K35+

  • UNI‑JET CC180 – posiada ukrytą stronę zawiasową i umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni poprzez otwarcie okna do 180°; innowacyjny produkt, który spełnia najwyższe wymagania estetyczne i funkcjonalne, np. jako specjalne rozwiązanie techniczne, stosowane w reprezentacyjnych przestrzeniach, takich jak kawiarniane lobby (we wszystkich typach profili okiennych);
  • okucie PSL z niskim progiem G-U, w klasie odporności na włamanie RC2 – lekka, przesuwna konstrukcja tarasowa z niskim progiem (próg ze zintegrowanym odwodnieniem i wykończeniem wewnętrznym, dopasowanym do profilu drewnianego); okucie jest stosowane w skrzydłach przesuwnych o wadze do 250 kg, wykonanych z drewna (profile drewniane są obrabiane w zautomatyzowanej technologii CNC) lub z aluminium; centralny system ryglowania składa się jedynie z ośmiu komponentów, a regulowane wózki jezdne umożliwiają optymalne dopasowanie pozycji skrzydła do ramy (dzięki regulacji wysokości o ±1,5 mm); rolki ryglujące gwarantują bezpieczeństwo w pozycji wentylacji nocnej;
Okucie PSL klasa RC2

Okucie PSL z niskim progiem G-U, w klasie odporności na włamanie RC2

  • nowa wentylacja do drzwi HS – łatwa w obsłudze i prosta w montażu (również jako doposażenie zainstalowanego już skrzydła); szeroka szczelina gwarantuje skuteczną wentylację, a solidne ryglowanie skrzydła przesuwnego, dzięki dodatkowemu punktowi ryglowania, zapewnia bezpieczeństwo w pozycji wentylacji nocnej;
  • nowa generacja mechanizmów wspierających manualną obsługę skrzydła HS (do 600 kg): HS SilentClose (ciche i kontrolowane zamykanie) oraz HS StopUnit (komfortowa i bezpieczna obsługa dzięki amortyzacji poruszającego się skrzydła); najnowsze wersje są dostępne w metalowej obudowie, nie wymagają dodatkowej regulacji i wyróżniają się bardzo wysoką tolerancją odchyleń wysokości (±3 mm).

Wystawcy i zwiedzający z całego świata mogli obejrzeć wymienione nowości na stoisku G-U podczas Fensterbau Frontale 2026. Jednak nowe produkty to nie wszystko. Tegoroczna odsłona ponownie stała się platformą inspirujących i merytorycznych rozmów o przyszłości branży. Targi w Norymberdze to okazja do pogłębienia wiedzy, poszerzenia kontaktów oraz odkrywania rynkowych trendów.

Autor: Tomasz Pępek

Redaktor:

Paweł Sommer
+48 509 230 592
Redaktor, specjalista komunikacji branżowej, wspiera firmy w budowaniu wizerunku
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Specjalista od treści. Czyta wszystko i codziennie dzieli się tym ze światem
G-U POLSKA Sp. z o.o.
60-449, Poznań
ul. Wichrowa 26
tel.: 061 6504000
fax.: 061 6504001
Reklama