2011-06-07Huta GUARDIAN – nowa linia do laminowania szkła

Huta szkła Guardian Częstochowa rozbudowała zaplecze produkcyjne o linię do laminowania szkła.

Linia została oddana do użytku w połowie maja. Wyposażona jest w urządzenia najnowszej generacji: między innymi maszyny firmy Bottero oraz autoklaw niemieckiej firmy Scholz. Pełna automatyzacja procesu produkcji zapewnia wysoką jakość i trwałość produkowanych przez Guardian Częstochowa szkieł laminowanych.  

Proces laminowania szkła polega na złączeniu co najmniej dwóch tafli za pomocą wyjątkowo twardej przekładki międzywarstwowej z polibutyralu winylu (PVB). Przed połączeniem, odbywającym się w czystym środowiskowo pomieszczeniu, każda z tafli szkła zostaje starannie oczyszczona. Po połączeniu arkusze szkła zostają ze sobą trwale zespolone w autoklawie w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem. Powyższa metoda pozwala na łączenie wielu typów szkła o różnych grubościach i barwach przekładki międzywarstwowej w jedną szybę o specyficznych właściwościach i różnorodnych możliwościach zastosowania.

W chwili obecnej firma Guardian Częstochowa produkuje szkło laminowane na bazie szkła  float ExtraClear o grubości od 2 do 12 mm, stosowane grubości folii to od 0.38 do 1.52 mm. Format dostępnego szkła laminowanego to przy zachowaniu standardowej szerokości 3210 mm długości w zakresie od 1600 do 6200 mm.


Cechą wyróżniającą szkło laminowane jest to, że w odróżnieniu od wszystkich innych typów szkła, pozostaje ono stabilne nawet po rozbiciu. Potłuczone kawałki szyby przylegają do przekładki międzywarstwowej, redukując ryzyko zranienia. Pomimo pęknięć powstałych po uderzeniu, prawidłowo zamontowana szyba laminowana pozostaje w ramie okiennej, zachowując tym samym integralność budowli oraz spełniając pozostałe funkcje okna.

Szkło laminowane może stanowić zabezpieczenie przed wandalizmem, atakiem, a nawet wystrzałem, gwarantując podwyższony poziom tłumienia hałasu oraz chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Szkło laminowane można stosować m.in. na: balustrady, schody, zadaszenia, elementy fasad, do szaf przesuwnych, jako panel ścienny, między płytki bezpośrednio przyklejone na ścianę, jako drzwi, a także jako wypełnienie frontów.

Więcej informacji, zarówno na temat firmy Guardian, jak i oferowanych przez nią produktów,  znajduje się na stronie internetowej www.guardian-czestochowa.com.

O firmie| Oferta| Publikacje| Sieć sprzedaży - kontakt| Praca

GUARDIAN W POLSCE Sp. z o.o.
42-200 Częstochowa
ul. W. Korfantego 31/35
tel. 034 3239200
fax 034 3239206
e-mail: tech_poland@guardian.com
http://www.guardianglass.com
http://www.guardian-czestochowa.com http://www.sunguardglass.pl