ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧

2009-10-19Nadproża roletowe

Firma Ziegel-Fertigteil-Elemente Sp. z o.o. to jeden z największych producentów nadproży roletowych z cegły ceramicznej. Ze Sławomirem Wasilewskim, pełniącym obowiązki Prokurenta Spółki, na temat działalności firmy rozmawiał red. Łukasz Gąsior.

Jak powstała firma? Od kiedy działacie na rynku?

Sławomir Wasilewski: Firma Ziegel-Fertigteil-Elemente została założona w 1979 roku w Niemczech, a w 1996 roku uruchomiono produkcję w Polsce (w Parsęcku k. Szczecinka). Była to odpowiedź na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku rolet zewnętrznych w naszym kraju. Przez 13 lat naszej działalności na terenie Polski zdobyliśmy określoną i ceniona pozycję na rynku budowlanym.

W czym jesteście najlepsi? Co oferujecie klientom?

Obecnie Ziegel-Fertigteil-Elemente ma pozycję jednego z największych producentów nadproży roletowych z cegły ceramicznej w Polsce.
Dzięki ścisłej współpracy z macierzystą firmą w Niemczech oraz zastosowaniu wysokiej klasy komponentów jesteśmy w stanie zaoferować dobrej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Niezwykle istotny jest fakt, że nad rozwiązaniami technicznymi czuwają specjaliści z Niemiec i z Polski, dzięki temu gwarantujemy szeroki asortyment nadproży roletowych w najwyższej klasie.

Produkujemy z myślą o naszym kliencie, dlatego dewizą firmy są słowa, które wiele lat temu wypowiedział znany potentat samochodowy Henry Ford „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż nasi konkurenci, to nie ma sensu żebyśmy to robili”.

Staramy się być zawsze otwarci na wszelkie sugestie klientów, nie boimy się nowości, dlatego, że naszym celem jest dostarczanie zróżnicowanych nadproży roletowych, tak, aby zaspokajały indywidualne potrzeby odbiorcy. Zadowolenie i pełna satysfakcja klienta jest miarą sukcesu naszej firmy.

Ilu zatrudniacie pracowników?

Zwiększając stale produkowany asortyment, firma wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom rynku budowlanego. Każdy pracownik zatrudniony w naszej firmie odbywał wielomiesięczne szkolenie w Niemczech. Obecnie w polskim oddziale firmy przedział zatrudnienia wynosi od 5 do 10 pracowników.

Czym charakteryzują się Państwa wyroby?

Nadproża roletowe typu „ZFE” charakteryzują się:
  • kompatybilnością (dostosowanie do każdego wymiaru okna, jak też do każdej grubości muru),
  • funkcjonalnością (element przenoszący obciążenia stropu wieńca i muru kondygnacji powyżej nadproża, oraz magazyn na roletę zewnętrzną),
  • doskonałej jakości izolacją termiczną,
  • szerokim asortymentem (w ofercie znajdują się m.in.: nadproża roletowe do okien prostych, łukowych, trójkątnych, konstrukcje wykuszowe, kątowe itd. )
Kto jest Waszym klientem?

Największą rzeszę wśród naszych odbiorców stanowią klienci indywidualni. Wśród naszych klientów jest też wiele firm oraz składów budowlanych, które doceniły nasz profesjonalizm i terminowość, co pozwoliło nam uzyskać opinię zaufanego partnera. Nie bez znaczenia jest fakt, że duża ilość produkowanych nadproży roletowych trafia na rynek zachodni.

Dostaliście nagrodę „Najlepszy produkt roku”, może Pan powiedzieć o tym coś więcej?

Nagrody w konkursie Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego przyznawane są raz do roku w kilku kategoriach, m.in. w kategorii Najlepszy Produkt Roku.
Przy ocenie brane są pod uwagę następujące kryteria – Najlepszym Produktem Roku może zostać produkt będący wynikiem wprowadzenia innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, posiadający niepowtarzalne walory w swojej kategorii asortymentowej, które gwarantują jego określoną i konkurencyjną pozycję na rynku.

Nieskromnie powiem, że w 2007 roku decyzją Kapituły konkursu w kategorii Najlepszy Produkt Roku statuetkę Mocarza Gospodarczego otrzymało nadproże roletowe z cegły ceramicznej. Nagrodę traktujemy jako duże wyróżnienie, ale też jako zachętę do dalszej wytężonej pracy.

Byliście obecni na Budmie 2008 i 2009. Czy będziecie się wystawiać na Budmie 2010?

Na Targach Budma wystawiamy się nieprzerwanie od 2001 roku. W 2010 roku również planujemy swój udział. Uważam, że potrzebne jest budowanie i umacnianie marki oraz popularyzowanie nowych systemów nadproży roletowych, stąd nasz udział w licznych targach budowlanych na terenie Polski – między innymi właśnie na Budmie. Jest to dobry sposób poszukiwania nowych rynków zbytu.
Dynamiczny wzrost sprzedaży utwierdza nas w przekonaniu, że nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, którzy często pierwszy raz – właśnie na targach – widzą takie rozwiązanie systemowe rolet zewnętrznych.

Jakie macie plany na najbliższy okres w firmie?

Kolejny rok będzie dla nas czasem wytężonej pracy, mamy kilka nowych pomysłów co oznacza, że nie zamierzamy spocząć na laurach i zrezygnować z dalszego rozwoju. W dalszym ciągu, naszym nadrzędnym celem jest dążenie do osiągania najwyższej jakości naszych produktów. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzyli, a wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do współpracy.

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.