| Wyświetleń:3674

Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX

fot. DRUTEX | Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX

DRUTEX ponownie gościł studentów, którzy brali udział w konferencji „Okno na budownictwo”. W tym roku byli to przedstawiciele politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej, a także reprezentanci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.


To była już trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa. W piątek 19 maja 11 drużyn studenckich (każda w czteroosobowym składzie) przedstawiało swoje prezentacje poparte własnymi badaniami naukowymi. Do finałowych debat oksfordzkich, które odbyły się w sobotę 20 maja, zakwalifikowały się cztery najlepsze. 

Wygrali studenci Politechniki Warszawskiej, którzy w wielkim finale pokonali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Śląska, a czwarte przypadło drugiej drużynie tej samej uczelni. Laureaci opuścili Bytów z okazałym pucharem i atrakcyjnymi nagrody. Wszyscy uczestnicy – podobnie jak podczas ubiegłych edycji – mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzić miasto.

Nasza konferencja na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Od lat jesteśmy zaangażowani w kreowanie trendów w nowoczesnych budownictwie, a studenci to przyszłość tej branży. Za kilka-kilkanaście lat to oni będą decydować o kierunkach rozwoju – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu DRUTEX S.A.


Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi jest realizowana na wielu płaszczyznach: od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji. 

DRUTEX cały czas dynamicznie się rozwija, więc potrzebujemy specjalistów z różnych dziedzin. Współpraca z najlepszymi uczelniami technicznymi pozwala nam dotrzeć z naszą ofertą do wyróżniających się studentów. Mogą oni też – jeszcze podczas nauki – poznać DRUTEX. Po zdobyciu będą mogli robić karierę w naszej firmie. DRUTEX to ceniony pracodawca i atrakcyjne miejsce pracy. W tym roku, po raz drugi z rzędu, zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę w rankingu „Forbesa” – dodaje Adam Leik, dyrektor HR w DRUTEX S.A.


Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „Okno na budownictwo”, poza DRUTEX S.A., były Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”. Patronem medialnym był magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science.

#oknaALU, #oknaPVC, #CSR, #Bytow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży