| Wyświetleń:3822

WIŚNIOWSKI LIGA 5S – nagrodzono zwycięzców za 2022 rok

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

WIŚNIOWSKI LIGA 5S – nagrodzono zwycięzców za 2022 rok

fot. WIŚNIOWSKI | WIŚNIOWSKI LIGA 5S – nagrodzono zwycięzców za 2022 rok

W ramach realizacji strategii biznesowej firma WIŚNIOWSKI przechodzi zakrojoną na szeroką skalę transformację Lean Manufacturing. Jednym z fundamentalnych narzędzi Lean Manufacturing jest metoda 5S. 


Obecnie zainicjowano WIŚNIOWSKI LIGA 5S. Nagrody za zaangażowanie pracowników w utrzymaniu i doskonaleniu standardów 5S powędrowały do zwycięskich zespołów. Wyróżnieni Pracownicy wykazali, że mają realny wpływ na utrzymanie uporządkowanego, dobrze zorganizowanego i bezpiecznego środowiska pracy.

W obszarze ogrodzeń puchar zdobył wydział K002, Słupki Ex-Przemysłowe,
pod kierownictwem Bogusława Obrzuta

WIŚNIOWSKI LIGA 5S
W obszarze stolarki nagrodzono wydział K103, ROTOX – Okuwanie ram nietypowych,
pod kierownictwem Szymona Łukasika

WIŚNIOWSKI LIGA 5S
W obszarze bram garażowych zwyciężył wydział K006, Prowadnice Strefa 2,
pod kierownictwem Grzegorza Bokowego
 

Standard 5S nawiązuje do filozofii postępowania Japończyków w życiu codziennym. Nazwa 5S pochodzi od pierwszych liter pięciu japońskich słów: seri – selekcja, seiton – systematyka, seiso – sprzątanie, seiketsu – standaryzacja, shitsuke – samodyscyplina. W naszej firmie nie mówimy o wdrożeniu Lean Manufacturing, ale o transformacji. Przyświeca nam idea, w której ciągłe doskonalenie nigdy nie ma końca. 5S to zbiór technik, które pozwalają ustanowić i utrzymać wysoką jakość oraz bezpieczne stanowiska pracy, poprawić kulturę organizacyjną i zwiększyć stabilność oraz powtarzalność procesów. W 2022 roku, w myśl metodologii 5S, przeprowadziliśmy 590 wewnętrznych audytów, a inicjatyw i pomysłów optymalizacyjnych przybywa z dnia na dzień. Każdy pracownik może mieć realny wpływ na historyczną transformację, której efektem ma być WPS czyli WIŚNIOWSKI Production System – podsumowuje Elżbieta Durlak, dyrektor doskonalenia i rozwoju.  


W ramach transformacji Lean wdrożono także autorską wersję systemu Kanban, która opiera się na dostarczeniu materiałów pod konkretne stanowiska w metodzie JIT. W firmie WIŚNIOWSKI funkcjonują dzisiaj regały kanbanowe oraz blisko 10000 kart kanbanowych w obiegu produkcja-magazyn. System umożliwia szybkie reagowanie na zmiany i niwelowanie ewentualnych opóźnień oraz braków w produkcji. Zainicjowano również Kaizen – IDEA, czyli miejsce, w którym pracownicy zgłaszają swoje innowacyjne pomysły.

W ramach nadchodzących rund Ligi 5S szansę na atrakcyjne nagrody zyskają kolejne wydziały produkcyjne WIŚNIOWSKI. 

#Ogrodzenia, #Bramy, #Drzwi, #Okna, #ProdukcjaStolarki, #5S, #Wieloglowy

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży