| Wyświetleń:4680

Glassprof – nowa marka szkła

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba Glassprof

fot. ALUPROF | Siedziba Glassprof

Firma ma w ofercie szkło przeciwpożarowe w różnych klasach odporności ogniowej i zespolone szyby do okien, drzwi, ścian działowych i fasad. Omawiamy znaczenie systemów przeciwpożarowych w budownictwie, a także wpływ przegród aluminiowo-szklanych na bezpieczeństwo pożarowe obiektu. 


Glassprof oferuje szyby zespolone, które łączą w sobie różne funkcje szkła, takie jak przeciwpożarowa, termoizolacyjna, przeciwsłoneczna czy dźwiękoizolacyjna. Firma korzysta z europejskich norm i przeprowadza rygorystyczną kontrolę jakości. Dzięki nowoczesnemu Centrum Badań i Innowacji Aluprof, spółka może opracowywać nowe produkty oraz przeprowadzać badania systemów przeciwpożarowych.
Wizją spółki, której siedziba znajduje się w miejscowości Ogrodzona koło Cieszyna, jest dostarczanie rozwiązań ze szkła, zwiększających bezpieczeństwo i komfort osób i mienia w budynkach użyteczności publicznej oraz chroniących przed skutkami ewentualnego pożaru. Dzięki zastosowaniu najnowszej i w pełni zautomatyzowanej technologii produkcji nowa marka oferuje szyby zespolone łączące w sobie różne funkcje szkła, m.in.: przeciwpożarową, termoizolacyjną, przeciwsłoneczną czy dźwiękoizolacyjną. Będzie ona odpowiadać za produkcję szkła przeciwpożarowego w klasach EI 30, EI 60, EI 90 oraz innych rodzajów szyb zespolonych, które mogą znaleźć zastosowanie w konstrukcjach budowlanych takich jak okna, drzwi, ściany działowe czy fasady.

Dzięki temu, że dysponujemy kompleksowym i nowoczesnym zapleczem technologicznym, jesteśmy w stanie oferować najwyższej jakości wyroby. Produkty Glassprof wytwarzane są zgodnie z europejskimi normami oraz posiadają oznakowanie CE, a dodatkowo poddawane są rygorystycznej kontroli jakości. Będąc częścią silnej marki, jaką jest Aluprof, zyskujemy dostęp do nowoczesnego Centrum Badań i Innowacji, w którym opracowywane są nowe produkty oraz przeprowadzane badania systemów przeciwpożarowych. Nasz piec badawczy jest w stanie zmieścić konstrukcje o wymiarach 4,5 m x 5 m. Co ważne, laboratorium posiada podpisane umowy z polskim ITB oraz CERTBUD. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, które eliminuje koszty logistyczne i zapewnia krótsze terminy realizacji badań. Dzięki regularnie przeprowadzanym testom we własnym laboratorium zakres przebadanych konstrukcji z wykorzystaniem szkła Glassprof stale się powiększa, a zdobyta w ten sposób wiedza i doświadczenie pozwalają nam rozszerzyć ofertę o kompleksowe doradztwo techniczne w zakresie szkieł przeciwpożarowych oraz innych rozwiązań ze szkła architektonicznego – podkreśla Jacek Cholewa, prezes Glassprof sp. z o.o. 


Powołanie Glassprof elementem strategii Aluprof 


Nowa marka Glassprof w rodzinie Aluprof to kolejny etap długoterminowej strategii spółki, której celem jest zwiększenie konkurencyjności oferty  poprzez dostarczanie produktów i usług, które stanowią względem siebie ofertę komplementarną, służą poprawie bezpieczeństwa i komfortu przestrzeni stworzonych dla ludzi.   

Uruchomienie kolejnego zakładu i wprowadzenie do oferty nowej gamy produktów  jest dowodem na bardzo wysoki poziom zaawansowania firmy – nie tylko pod względem technologicznym czy produkcyjnym, ale też logistycznym, sprzedażowym czy marketingowym. 

Powołanie spółki Glassprof wpisuje się w strategię  działań Aluprof związaną  z sukcesywnym   zwiększaniem udziałów na rynkach międzynarodowych poprzez dywersyfikację oferty oraz  inwestowanie w rozwój infrastruktury. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej jesteśmy w stanie realizować tak odważne i innowacyjne projekty.  Liczę, że rozszerzenie naszej oferty o produkcję szkła ognioodpornego, które jesteśmy w stanie  badać i certyfikować we własnym laboratorium, nie tylko przełoży się na istotne wzrosty sprzedaży w grupie Aluprof, ale też umożliwi dalszy rozwój – wyjaśnia Tomasz Grela, prezes zarządu Aluprof SA i członek zarządu Grupy Kęty SA. 


#Glassprof, #Aluprof, #szkło przeciwpożarowe, #szyby zespolone, #ppoż

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży