| Wyświetleń:3226

Nowoczesna aluminiowa fasada odnowionego hotelu Van der Valk w Venlo

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Van der Valk Hotel Venlo

fot. Egbert de Boer | Van der Valk Hotel Venlo

Van der Valk Hotel Venlo to podręcznikowy przykład budownictwa cyrkularnego, innowacji i wzornictwa. Aluminiowe elementy fasadowe firmy WICONA są tego ważnym składnikiem. Na zlecenie Byldis Facades, firma WICONA dostarczyła aluminiowe ściany osłonowe ze zintegrowanym oświetleniem LED, ramy i drzwi przesuwne, które zostały zmodyfikowane zgodnie z życzeniem architekta.


Hotel Van der Valk Venlo, charakteryzujący się zrównoważonym podejściem, inspirowany modelem "cradle-to-cradle", jest jedynym w swoim rodzaju w północnej Limburgii, położony na obrzeżach miasta, wzdłuż drogi A67 prowadzącej do Niemiec, 10 minut od centrum Venlo. Budynek, wyposażenie i codzienne funkcjonowanie są opracowywane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Hotel dąży do bezodpadowej, okrężnej cyrkulacji. Dla grupy hotelowej Van der Valk jest to pierwszy hotel zbudowany w ten wyjątkowy sposób.

Hotel Van der Valk w Venlo to częściowe odnowienie i częściowa przebudowa obecnego budynku (wieży), a zarazem stworzenie nowej budowli. Złożona całość stała się elementem przyciągającym wzrok w swoim otoczeniu. Biorąc pod uwagę lokalizację w Venlo, światowej stolicy C2C, zwrócono uwagę na to, w jaki sposób zasady "cradle-to-cradle" mogą stanowić wartość dodaną dla hotelu. Jest to nie tylko zgodne z polityką władz miasta Venlo, ale przyczynia się również do poprawy jakości hotelu, jego wizerunku i rozpoznawalności wśród (przyszłych) gości. To zrównoważone podejście zostało zastosowane bardzo konsekwentnie. Dlatego też wybrano rozwiązanie aluminiowej ściany osłonowej firmy WICONA.

Zintegrowane oświetlenie LED w niestandardowej ścianie osłonowej


Firma WICONA od lat oferuje standardowe rozwiązanie do integracji oświetlenia LED w ścianach osłonowych. Rozwiązanie to opiera się na profilowanej aluminiowej listwie osłonowej z przezroczystą osłoną z tworzywa sztucznego. 

Jednak firma Quant Architecture chciała mieć nieco większy i bardziej wydłużony nosek z przodu. Wyprodukowaliśmy więc specjalne wytłoczki – mówi Raimond Stassen, Project Manager w firmie WICONA. – Aby na przykład śnieg, wiatr i woda nie stanowiły zbyt dużego obciążenia dla estetycznych nakładek, szczególną uwagę zwrócono na kształt i połączenia.


Duma z efektu


Na nowych fasadach wszędzie zastosowano aluminiowe noski dekoracyjne. Dostarczono również ściany osłonowe do 52-metrowej wieży hotelowej oraz szerszą konstrukcję nośną. W zakresie ścian osłonowych firma WICONA oferuje szeroką gamę produktów, która w tym roku zostanie jeszcze bardziej rozszerzona. Dzięki temu architekci i wykonawcy fasad mogą uwolnić swój pełen potencjał w zakresie kreatywności. W hotelu Van der Valk zastosowano segmentowane i zakrzywione profile z serii WICONA WICTEC 50. Balkony wpuszczane w Venlo wyposażone są w okna uchylne WICONA, które gwarantują wysoki poziom wiatroszczelności i wodoszczelności. 

W tym samym duchu, co okna uchylne, oferujemy możliwość zastosowania drzwi okiennych z niskim progiem, które umożliwiają łatwy dostęp do balkonu. Standardowe rozwiązanie pozwala również na umieszczenie klamek po stronie wewnętrznej i zewnętrznej, co zapewnia optymalne bezpieczeństwo. Na niektórych balkonach zastosowano drzwi przesuwne firmy WICONA, które pozwalają na jeszcze większe otwarcie na zewnątrz – mówi Raimond Stassen.


Van der Valk Hotel Venlo. Fot.: Egbert de Boer

Profile aluminiowe tego systemu są wyciskane z nowego, wysokiej jakości stopu aluminium Hydro CIRCAL i składają się w co najmniej 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu (złomu poużytkowego). Aluminium to pochodzi z okien, drzwi i ścian osłonowych budynków, których żywotność dobiegła końca. W dwóch zakładach produkcyjnych w Europie odpady są rozdrabniane, sortowane i przetwarzane w celu wyprodukowania nowych, wysokiej jakości aluminiowych systemów budowlanych. Oznacza to, że architekci, deweloperzy, wykonawcy i użytkownicy końcowi mają pewność, że otrzymują produkt zrównoważony i wysokiej jakości, a redukcja emisji CO2 osiąga nowy poziom.

» Klient: Hotel Van der Valk Venlo
» Architekt: Quant Architectuur
» Wykonawca: Wijnen Bouw Group
» Partner firmy WICONA: Byldis
» Lokalizacja: Venlo (NL)
» Wykonanie: 2021
» Wysokość: 52 m

#SystemyAluminiowe, #FasadyAluminiowe, #OknaAluminiowe, #Trzcianka

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży