| Wyświetleń:4464

Energooszczędne rolety na trudne czasy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Energooszczędne rolety na trudne czasy

fot. ALUPROF | Energooszczędne rolety na trudne czasy

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że nad Polską zawisło widmo kryzysu energetycznego. Jednocześnie większość gospodarstw domowych zastanawia się, w jaki sposób zminimalizować skutki niedoboru surowców niezbędnych do ogrzewania, które pochłania blisko 70% całej energii  wykorzystywanej do eksploatacji budynków. Co chwilę pojawiają się mniej lub bardziej wartościowe pomysły wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Jednak często te najprostsze rozwiązania są tuż obok.


Roleta zewnętrzna – sprzymierzeniec w walce ze stratami ciepła


Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że budynek traci energię cieplną trzema głównymi drogami: wentylacją, przez ściany oraz poprzez okna i drzwi. Zwłaszcza te ostatnie elementy  przyczyniają się do straty nawet 25% ciepła, a latem przepuszczają około 60% energii promieniowania słonecznego, co powoduje przegrzewanie się pomieszczeń. Dlatego, mimo że posiadamy stolarkę okienną cechującą się bardzo wysokimi parametrami izolacyjności termicznej, powinniśmy dodatkowo pomyśleć także o montażu rolet zewnętrznych. 

W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią one bowiem skuteczną barierę, zabezpieczającą okna przed utratą ciepła nawet o kilkadziesiąt procent. Dzieje się tak dlatego, że pomiędzy szybą okna a pancerzem rolety tworzy się swoistego rodzaju poduszka powietrzna, stanowiąca doskonałą izolację. Co więcej, zautomatyzowanie rolet pozwala na precyzyjną kontrolę procesu wymiany cieplnej, redukując tym samym obciążenia sieci energetycznej zimą z uwagi na intensywne dogrzewanie mieszkań, jak i latem ze względu na pracę klimatyzacji.

» Zapoznaj się z pełną treścią artykułu na: www.dom.aluprof.com


#SystemyAluminiowe, #OslonySloneczne, #RoletyZewnetrzne, #BielskoBiala

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży