| Wyświetleń:3966

SONAROL świętuje 25 lat istnienia marki – historia firmy i zapowiedź nowości

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SONAROL świętuje 25 lat istnienia marki – historia firmy i zapowiedź nowości

fot. SONAROL | SONAROL świętuje 25 lat istnienia marki – historia firmy i zapowiedź nowości

Jubileusz dwudziestopięciolecia działalności firmy to wydarzenie, które nie może pozostać bez echa. Z tej okazji w ubiegłym miesiącu firma Sonarol zorganizowała dla swoich pracowników oraz ich osób towarzyszących uroczyste spotkanie integracyjne. 


Była to nie tylko okazja do integracji, ale również szansa na poznanie osób pracujących w zakładach w innych częściach Polski. Na wydarzeniu, poza aspektem towarzyskim, przybliżona została również historia firmy – jej początki oraz kolejne kamienie milowe w jej rozwoju.

Początki działalności


Ćwierć wieku temu, tak jak wiele innych przedsiębiorstw, marka Sonarol stawiała swoje pierwsze kroki jako firma w przydomowym garażu we wsi Dobrzyjałowo w województwie podlaskim. Wszystko zaczęło się w 1997 roku od wiertarki do metalu kupionej na giełdzie w Słomczynie i produkcji części do maszyn rolniczych wykonywanych w oparciu o własne nowatorskie rozwiązania. 

25 lat Sonarolu 25 lat Sonarolu 25 lat Sonarolu


W krótkim czasie sprzedaż detaliczna przerodziła się w hurtową. Pracy było coraz więcej, a obroty rosły z każdym miesiącem. W 2000 roku ze środków własnych zakupiona została ponad 4-hektarowa zabudowana działka, a firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję stolarki okiennej PVC oraz aluminium.

Kolejnym krokiem w rozwoju działalności Spółki było otwarcie w 2003 roku zakładu produkcji styropianu w Jeziorku koło Łomży (woj. podlaskie). Zakład przeszedł modernizację i został wyposażony w nowoczesne, wysokowydajne urządzania własnej konstrukcji, m.in. do spieniania, formowania, cięcia, frezowania i pakowania.

Kolejne inwestycje


Przez 25 lat istnienia firma Sonarol stale udoskonalała i poszerzała zakres swojej działalności. W 2008 roku przeszła pełną automatyzację procesu produkcji stolarki okiennej, a dwa lata później powstała nowa hala o powierzchni blisko 6000 m² i zainwestowano w nowoczesne linie produkcyjne. 

Nie zwalniając tempa, już w 2012 roku uruchomiony został dział ekstruzji profili PVC do produkcji okien i drzwi. W kolejnym roku przejęta została fabryka styropianu w Miłomłynie (woj. warmińsko-mazurskie), co poszerzyło obszar dystrybucji o teren centralnej i północnej Polski.

W 2014 roku uruchomiono mieszalnię PVC oraz nowoczesny zakład maszyn rolniczych wyposażony m.in. w centra CNC frezarskie i tokarskie, wypalarki laserowe i plazmowe, prasę krawędziową, gilotyny hydrauliczne, giętarkę do profili, a także malarnię proszkową. Maszyny rolnicze i osprzęt marki Sonarol (wycinak combi, chwytak wielofunkcyjny, rozgarniacz pryzm) są rozpoznawalne nie tylko w Europie, ale coraz częściej na innych kontynentach. Przez kolejne lata zakład został znacznie rozbudowany – pojawiły się nowe hale, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. 

SONAROL świętuje 25 lat istnienia marki SONAROL świętuje 25 lat istnienia marki

Konstruowane i produkowane są maszyny przemysłowe, m.in. frezarko-sztaplarki, maszyny do produkcji styropianu, rozcinarki do foli (bobiniarki), stoły montażowe do stolarki dużo gabarytowej np. drzwi HS. Wdrożona została także w pełni zautomatyzowana sortownia pakietów szybowych. Ponadto wykonywane są konstrukcje stalowe hal przemysłowych, lekkie przyczepy przestrzenne, zabudowy specjalistyczne pojazdów ciężarowych, stojaki do transportu okien i szyb, kontenery do profili PVC i profili aluminiowych oraz wiele innych, wysokiej jakości produktów. 

Urodzinowe nowości


Przez lata działalności firma Sonarol ugruntowała swoją pozycję na rynku, a potwierdzają to między innymi liczby. To m.in. powierzchnie produkcyjne zajmujące ponad 42 000 metrów kwadratowych, ponad 650 zatrudnionych pracowników, blisko 1800 partnerów handlowych na całym świecie oraz eksport do 24 krajów. Takie zasoby umożliwiają produkcję miesięczną na poziomie około 65 000 metrów sześciennych płyt styropianowych, ponad 23 000 okien PVC, setek drzwi z PVC i aluminium, setek ładowaczy i maszyn  rolniczych, różnego rodzaju konstrukcje stalowe, maszyny dla przemysłu oraz wiele innych wysokiej jakości produktów.

Jeśli o produkty chodzi, chcąc zwieńczyć tak ważny jubileusz w historii firmy, Sonarol już wkrótce wprowadzi do swojej oferty nowości. Produkty, które niedługo się pojawią, zamkną tym samym tegoroczną celebrację dwudziestu pięciu lat działalności.

#ProdukcjaStolarki, #Jubileusz, #Jedwabne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży