| Wyświetleń:3785

Roto FTT podsumowuje 2022: sukcesy pozwalają na optymizm w czasie kryzysu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rośnie liczba producentów, którzy korzystają z elektronicznej wymiany danych (EDI) w Roto. Dla klientów z Europy cyfrowy dostęp do informacji związanych z zamówieniem zintegrowany będzie z portalem klienta Roto.

fot. ROTO | Rośnie liczba producentów, którzy korzystają z elektronicznej wymiany danych (EDI) w Roto. Dla klientów z Europy cyfrowy dostęp do informacji związanych z zamówieniem zintegrowany będzie z portalem klienta Roto.

Roto Fenster- und Türtechnologie (FTT) podsumowało obecną sytuację na rynkach międzynarodowych oraz przewidywane wzrosty sprzedaży w 2022 roku. Wśród czynników pozwalających zachować firmie wysoką odporność na wahania koniunktury wymieniono ciągłość dostaw i dostępność towaru, a także strategie cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. 


W 2022 roku musieliśmy sprostać licznym wyzwaniom. Roto FTT, producent okuć do okien i drzwi, zdołało się rozwinąć i wzmocnić pozycję na globalnym rynku. Jesteśmy dumni, że w niepewnych czasach nasi partnerzy biznesowi odczuwają korzyści ze współpracy z nami – mówił Marcus Sander na 17. Międzynarodowej Konferencji Prasowej Roto w listopadzie w niemieckim Rottach-Egern. 


W ostatnich trzech latach firma utrzymała trend wzrostowy, mimo coraz trudniejszych warunków na rynkach zaopatrzenia. Sander zwracał uwagę na parametry, które w nadchodzącym roku mogą mieć znaczenie dla sprzedaży w branży komponentów w skali międzynarodowej.

Korzyść: dostępność i dokładność dostaw


Niezawodne dostawy: terminowe i kompletne, są najważniejszym aspektem z punktu widzenia korzyści klientów Roto. Przemyślane zarządzanie łańcuchem dostaw i wdrożenie strategii digitalizacji pozwoliło Roto FTT utrzymać dostawy na wysokim poziomie. Firma jest obecnie doskonale przygotowana do elastycznego działania dzięki solidnym fundamentom: rozważnym decyzjom handlowym, udanym przejęciom strategicznym i inwestycjom w fabryki.

Projekt: digitalizacja


Roto FTT zapowiedziało kontynuację strategi i cyfryzacji kluczowych obszarów. Kolejne projekty mają na celu zwiększenie wydajności maszyn, narzędzi i pojazdów w produkcji. 

Innowacje, takie jak wykorzystanie sztucznej inteligencji w sterowaniu urządzeniami, zapewniają wysoką jakość produktu i ciągłość dostaw nawet w sytuacji ewentualnych wahań przepływu materiałów czy energii – mówił Marcus Sander, opisując korzyści dla klientów wynikające z realizowanych inwestycji.


Zrównoważona produkcja to m.in. zapobieganie marnotrawstwu surowców. W procesie produkcji odlewów cynkowych powstają łupki i żużel, które można ponownie wykorzystać. Roto FTT wykorzystuje nowoczesne instalacje przetapiania, z których cynk wraca do odlewni.
Zrównoważona produkcja to m.in. zapobieganie marnotrawstwu surowców. W procesie produkcji odlewów cynkowych powstają łupki i żużel,
które można ponownie wykorzystać. Roto FTT wykorzystuje nowoczesne instalacje przetapiania, z których cynk wraca do odlewni. 

Cyfrowa platforma doradcza "Roto City" rozwinęła komunikację i współpracę międzynarodową. Doradcy techniczni Roto otrzymali nowoczesne narzędzie do prezentacji rozwiązań w konkretnym zastosowaniu obiektowym. Klienci zyskali wygodny dostęp online do danych o produktach, konfiguracjach sprzętowych, zamówieniach i terminach dostaw. Elektroniczna wymiana danych (EDI), umożliwiająca składanie zamówień, powiadamiania o dostawach i fakturowanie ma stać się integralną częścią portalu dla klientów Roto.

Rozwiązania cyfrowe to krótszy czas przetwarzania danych, a tym samym szybsze dostawy – podkreślał Marcus Sander.


Asortyment: szeroka oferta


Roto FTT zapowiedziało dalszy rozwój oferty produktowej w 2023 roku. Systemy przesuwne, ale też szeroka gama komponentów do drzwi wejściowych i okien otwieranych na zewnątrz mają znaczący udział w całkowitych obrotach Grupy. Sukcesy w segmentach Door i Sliding także wpływają na dobre wyniki. Nowoczesne okucie rozwierno-uchylne Roto NX wspiera producentów w elastycznym dopasowaniu się do wymagań rynku i rentownej produkcji. Z kolei system przesuwny Roto Patio Inowa czy zawias do drzwi ukrytych Roto Solid C to przykłady komponentów do okien i drzwi klasy premium. 

Wysoka jakość i dostępność produktów pozwoliła nam w ostatnich latach pozyskać nowych prestiżowych klientów, nawet na bardzo konkurencyjnych rynkach – mówił Sander. – Zapewniamy im maksymalne wsparcie techniczne i organizacyjne.


Innowacje: docenione w Ameryce


Takim przykładem w Ameryce Północnej jest wsparcie producentów w realizacji superszczelnych przesuwnych drzwi tarasowych w dużych rozmiarach, w projektach mieszkaniowych klasy premium. Efektem są rozbudowywane zdolności produkcyjne Roto w regionie i rosnący udział w rynku. Również w Ameryce Południowej wzmocnienie pozycji Roto nastąpiło dzięki systemom przesuwnym, które spełniają wymagania wysokiej szczelności i najlepszej ochrony przed korozją. Przejęcie brazylijskiego producenta okuć Fermax i jego udana ekspansja stworzyły solidne podstawy do dalszego rozwoju na tym kontynencie. 

W magazynie małych elementów Roto roboty zapewniają wysoką niezawodność procesów: Przemieszczają pojemniki w określone miejsce lub pobierają z magazynu materiały potrzebne w montażu lub wysyłane bezpośrednio do klientów. Tylko w fabryce Roto w Kalsdorfie w Austrii roboty obsługują 7500 pojemników. W pełni zautomatyzowane zarządzanie magazynem oszczędza czas w fabrykach i skraca termin dostawy
W magazynie małych elementów Roto roboty zapewniają wysoką niezawodność procesów: Przemieszczają pojemniki w określone miejsce lub pobierają
z magazynu materiały potrzebne w montażu, lub wysyłane bezpośrednio do klientów. Tylko w fabryce Roto w Kalsdorfie w Austrii roboty obsługują 7500 pojemników. W pełni zautomatyzowane zarządzanie magazynem oszczędza czas w fabrykach i skraca termin dostawy

Perspektywy: zmiany w Azji


Po latach rozkwitu rynku nowego budownictwa w Chinach i na innych rynkach azjatyckich Roto odczuwa obecnie skutki spowolnienia w tym regionie. W perspektywie średnioterminowej spowolnienie rynku nowego budownictwa ma szansę zostać zrekompensowane przez udaną ofertę dla rynku renowacji. Byłby to czas na rozwiązania Roto oferujące dodatkowe korzyści: szczelność, komfort obsługi, niezawodność również w tej części świata. 

Cel: dalszy wzrost i kontynuacja wsparcia


Roto FTT zaopatruje i wspiera producentów okien i drzwi oraz wyspecjalizowanych dilerów w ponad 100 krajach świata – mówił Marcus Sander. 


Dalszy wzrost wymaga opanowania wysokiego poziomu złożoności i elastycznego działania w obliczu różnych warunków politycznych i gospodarczych na rynkach. 

Dzięki innowacyjnej technologii okuć np. super szczelnemu systemowi przesuwnemu Roto Patio Inowa, firma Roto zdobywa nowych klientów na całym świecie.
Dzięki innowacyjnej technologii okuć np. super szczelnemu systemowi przesuwnemu Roto Patio Inowa
firma Roto zdobywa nowych klientów na całym świecie.  

W obu aspektach Roto FTT czuje się dobrze przygotowane. Zakładamy, że to, co sprawdziło się w ostatnich trzech latach, sprawdzi się również w nadchodzącym roku: Roto FTT rozwija się zwykle szybciej niż cały rynek. Naszą ambicją jest utrzymanie tego stanu i kontynuacja wsparcia dla producentów – niezależnie od sytuacji na rynkach zaopatrzenia. 


W kierunku zrównoważonego rozwoju


Prezes Roto FTT zapowiedział, że w 2023 r. założenia zrównoważonej produkcji będą silnie wpływać na decyzje biznesowe grupy. W wielu lokalizacjach już promowane jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Ograniczenie śladu węglowego w produktach Roto FTT może przyczynić się do starań producentów elementów budowlanych o neutralność pod względem emisji CO2.

Cieszymy się z możliwości kształtowania razem z naszymi klientami cyfrowej i zrównoważonej przyszłości branży – podsumował Sander. – Klienci na całym świecie cenią Roto jako niezawodnego partnera. Dołożymy wszelkich starań, by potwierdzić ich dobre doświadczenia w kolejnych latach.


#OkuciaOkienne, #OkuciaDrzwiowe, #Warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży