| Wyświetleń:4391

SWISSPACER i Ublo opracowały innowacyjny system wentylacji pomieszczeń

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szukając wydajnego rozwiązania dla ciepłej ramki dystansowej właściwym wyborem okazał się produkt SWISSPACER Ultimate.

fot. Ublo | Szukając wydajnego rozwiązania dla ciepłej ramki dystansowej właściwym wyborem okazał się produkt SWISSPACER Ultimate.

Nowy system Ublo oferuje niezwykły system wentylacji zarówno pomieszczeń biurowych, jak i mieszkalnych. Okrągły moduł napowietrzający jest bezpośrednio zintegrowany z oknem lub fasadą budynku. W każdej chwili zapewnia wydajną cyrkulację powietrza, a dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort życia i sprzyja utrzymaniu czystego powietrza w pomieszczeniach. 


Ten innowacyjny produkt o wysokiej efektywności energetycznej został zaprojektowany w Korei Południowej i obecnie jest dostępny obecnie również w Europie. Do jego wyjątkowo wysokiej wydajności przyczyniają się zintegrowane w nim ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

Ublo
Okrągły moduł wietrzący, zintegrowany bezpośrednio w szybie zespolonej okna lub fasady, zapewnia zawsze efektywną cyrkulację powietrza.

Zawsze świeże powietrze w pomieszczeniu bez potrzeby otwierania drzwi i okien – oto pomysł leżący u podstaw rozwoju koncepcji modułu wietrzącego Ublo stworzonego przez projektantów Roberta-Jana van Santen i Naree Kim. Opracowane początkowo w Hongkongu i Korei Południowej rozwiązanie składa się – w uproszczeniu – z okrągłego modułu poliwęglanowego i otworu średnicy 150 milimetrów. 

Moduł wietrzący jest montowany bezpośrednio i w odpowiedniej liczbie, w pojedynczo, podwójnie lub potrójnie szklonych oknach, wcześniej wyposażonych w otwory. Aby zoptymalizować przepływ  powietrza w pomieszczeniu, moduły wietrzące można umieścić zarówno w górnej, jak i w dolnej części przeszkleń. Ten sposób obiegu powietrza zawsze zapewnia jego optymalną jakość i wydajność. 

Ta innowacyjna koncepcja sprawdziła się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których standardowo nie można otwierać okien – na przykład w wieżowcach. Rozwiązanie ma dodatkowo inną zaletę: dzięki niewielkim rozmiarom każdego otworu Ublo udaje się uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z upadkiem z wysokości. Użytkownicy mogą bardzo wygodnie przewietrzać pomieszczenia także na górnych piętrach. Natomiast na dolnych kondygnacjach system minimalizuje ryzyko włamania. 

Nowe możliwości estetyczne i swoboda aranżacji


Także pod względem estetycznym innowacyjny system Ublo daje nowe perspektywy. Patrząc od zewnątrz, wyjątkowe koliste kształty wyrażają kreatywność i ekstrawagancję, a tym samym oferują architektom nowe możliwości aranżacji. Kolejną zaletą jest okrągła pokrywa. Może być przezroczysta, ale można też zastosować materiały nieprzepuszczające światła, takie jak drewno, metal lub korek. Możliwe jest także użycie elementów dekoracyjnych, motywów druku cyfrowego lub dodatkowych funkcji, takich jak głośnik Bluetooth bądź element świetlny. 

Energooszczędna konstrukcja z ciepłymi ramkami dystansowymi SWISSPACER


Ze względu na swoją prostą konstrukcję, bez klasycznych skrzydeł okiennych i skomplikowanej techniki okuć, system Ublo przyczynia się zdecydowanie do optymalizowania efektywności energetycznej w budynkach. Ważną rolę odgrywają przy tym także wysoce wydajne energetycznie ciepłe ramki dystansowe firmy SWISSPACER.

Ublo
Także pod względem estetycznym innowacyjny system Ublo daje nowe możliwości.

Zamontowana w uszczelce krawędziowej okrągłego modułu wietrzącego, łatwo zginana ramka dystansowa zapewnia poprawę efektywności energetycznej całej konstrukcji. Szukając optymalnego rozwiązania wybrano ramkę SWISSPACER Ultimate. Giętka ramka dystansowa wbudowana w zespolony okrągły moduł dba o lepszą efektywność energetyczną całej konstrukcji. 

Duże możliwości dla rynku produkcji okien w Europie


Koncepcja Ublo jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek także ze względu na nadal utrzymującą się pandemię COVID-19 i związany z nią popyt na efektywne koncepcje wietrzenia pomieszczeń mieszkalnych i miejsc pracy. 

Ublo
Dzięki niewielkim wymiarom każdego otworu Ublo można uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z upadkiem z wysokości, a użytkownicy mogą wygodnie wietrzyć pomieszczenia również na górnych piętrach.

Widzimy również duży potencjał dla naszego systemu wentylacyjnego w Europie – obecnie i w przyszłości. Prowadzimy już rozmowy z różnymi partnerami z branży szklarskiej – wyjaśnia dyrektor zarządzający Ublo, Naree Kim. – Zgodność z normą DIN EN 1279 jest obowiązkowa, a naprężenie rozciągające w materiale uszczelniającym musi być sprawdzone dla każdego zastosowania, w którym szkło jest narażone na intensywne działanie promieni słonecznych.


#Swisspacer, #CiepleRamki, #RamkiDystansowe, #SzybyZespolone, #Wentylacja, #Ublo, #Gliwice

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży