| Wyświetleń:4121

Okna HYBRID X – kosmiczna technologia, przyziemna cena

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okna HYBRID X – kosmiczna technologia, przyziemna cena

fot. EUROCOLOR | Okna HYBRID X – kosmiczna technologia, przyziemna cena

Czy kosmiczna technologia może wypełniać przestrzeń także w naszym najbliższym otoczeniu? Okazuje się, że tak, i wcale nie trzeba szukać jej daleko. Poznajcie okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X, których profile wykonane zostały z lekkiego i bardzo wytrzymałego tworzywa nowej generacji.


Włókna szklane wchodzą do gry


Branżowe nowości od dawna przyciągają uwagę specjalistów EUROCOLOR. W orbicie ich zainteresowań znajdują się przede wszystkim te innowacje, które z powodzeniem można zaadaptować w naszym otoczeniu. Najbardziej perspektywiczne patenty wzbogacane są następnie o autorskie pomysły, dzięki którym efekt finalny często wyprzedza oczekiwania klientów. 

Najlepszym przykładem jest 86 mm okno hybrydowe HYBRID X, które bazuje na wspomnianej tu technologii. Rdzeń jego profilu powstał z tworzywa kompozytowego, zawierającego nieziemsko wytrzymałe włókno szklane. Z zewnątrz optymalną ochronę zapewnia warstwa wysokiej jakości PVC.

Co wyróżnia kosmiczną technologię?


Dlaczego warto postawić na okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X? Oto najważniejsze cechy modelu, który powstał, by sprostać wymaganiom przyszłości.

» Mega gabaryty. By w ofercie EUROCOLOR mogły wylądować także okna o nieziemsko dużych przeszkleniach, do ultrawytrzymałego kompozytu, łączącego w sobie zalety włókna szklanego i PVC, oraz zintegrowanego systemu wzmocnień, dodawane są stalowe wzmocnienia. Dzięki temu architekci mogą realizować bardziej odlotowe wizje, a wnętrza zyskują dużo więcej światła. 

» Wysoka stabilność konstrukcji. Stabilność zwiększona nawet o 50% w porównaniu z oknami z samego PVC – to zasługa zarówno superwytrzymałego kompozytu, jak i opatentowanego systemu zintegrowanych wzmocnień. Dzięki temu okna są bardzo wytrzymałe i zapewniają doskonałą ochroną przeciwwłamaniową.

» Opatentowany system uszczelek. Ważną rolę w oknach hybrydowych HYBRID-X odgrywają uszczelki o specjalnej dwupoziomowej budowie. To rozwiązanie pozwala na redukcję hałasu i uodparnia okna na wpływ warunków atmosferycznych. Ma również znaczenie w kontekście komfortu użytkowania, okno łatwiej się otwiera i zamyka. Uszczelki zastosowane w oknach hybrydowych EUROCOLOR HYBRID X są do tego bardzo estetyczne.

» Powłoka ochronna z HF. Okna hybrydowe HYBRID X posiadają zewnętrzną powłokę ochronną High Finishing z PVC, która nie tylko nadaje profilom szlachetną gładkość i wysoki połysk. Rozwiązanie to sprawia, że są one mniej podatne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz zabrudzenia. Są też łatwiejsze w pielęgnacji, co ucieszy osoby, których oczekiwania krążą wokół estetyki produktu. 

» Wysoka energooszczędność. W dzisiejszych czasach, gdy mamy świadomość kurczących się zasobów paliw i musimy się mierzyć z galopującymi cenami ogrzewania, oszczędzanie energii nie jest fanaberią, ale koniecznością. W tej kwestii okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X świecą przykładem. Dowodem na to jest doskonały współczynnik przenikania ciepła całego okna: Uw=0,73 W/m²K. 

Co więcej, mając do dyspozycji tak wytrzymały komponent, można zrezygnować z ciążących konstruktorom stalowych wzmocnień, które negatywnie wpływały na termikę stolarki okiennej. Oznacza to ograniczenie mostków cieplnych, a więc także znaczną poprawę parametrów, które definiują energooszczędność, a tym samy osiągnąć współczynnik na poziomie Uw=0,69 W/m²K.

Wysoka energooszczędność jest także zasługą innowacyjnego systemu uszczelnienia, w którym połączone zostały siły trzech doskonałych uszczelek obwiedniowych oraz głównej uszczelki środkowej MD (wtłaczanych oraz zgrzewanych razem z profilem).

» Odporność na odkształcenia. Jedną z cech wyróżniających kosmicznie tworzywo hybrydowe jest o 50% wyższa wytrzymałość w porównaniu ze zwykłym PVC. Okna hybrydowe EUROCOLOR HYBRID X są więc bardziej odporne na odkształcenia powstające na skutek działania promieni słonecznych. Dzięki temu dłużej zachowują wysokie parametry, definiujące energooszczędność.

Rozwiązania służące środowisku


Jak widać, właściwości produktów EUROCOLOR z rodziny HYBRID X daleko wykraczają poza sferę obowiązujących standardów. Ich doskonałe parametry w dużej mierze są zasługą tworzywa hybrydowego, bazującego na ultrawytrzymałości włókien szklanych. Ale osoby sceptycznie nastawione do nowoczesnych technologii mogą się zastanawiać, czy sięganie przez producenta okien po iście kosmiczne rozwiązania to rzeczywiście konieczność. W obliczu wyzwania, jakim jest ochrona naszej planety, z pewnością jest to działanie w pełni uzasadnione! 

Trzeba pamiętać o tym, że okna oraz drzwi mają kluczowe znaczenie, gdy chcemy zminimalizować straty energii. Mieszkańcy budynków, w których zainstalowano produkty z rodziny HYBRID X, mogą zatem ograniczyć ogrzewanie, nie odczuwając z tego powodu dyskomfortu. To w bezpośredni sposób przekłada się na redukcję emisji CO². Warto wspomnieć również o tym, że profile okien hybrydowych HYBRID X mogą być recyklingowane, więc gdy zakończy się ich eksploatacja, zyskają drugie życie.

Kosmiczna technologia w przyziemnej cenie


Okazuje się, że śmiałym wizjom, którymi inspirują się naukowcy, można nadać bardzo praktyczne ramy. Nie jest tajemnicą, że zalety okien hybrydowych EUROCOLOR HYBRID X bezpośrednio przekładają się na komfort użytkowania oraz realne oszczędności, co docenią również osoby twardo stąpające po ziemi. Chociaż mamy tu do czynienia z kosmiczną technologią, producent zadbał o to, by była ona dostępna w przyziemnej cenie. Dlatego jeśli przed Wami misja zakupu nowych okien, już teraz możecie postawić na rozwiązanie, które wyznacza nowe kierunki rozwoju branży.

» Dowiedz się więcej o HYBRID X


Artykuł promocyjny
#HybridX, #OknaKompozytowe, #OknaPVC

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY