| Wyświetleń:3053

Poznańskie okna jadą do Ukrainy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Poznańskie okna jadą do Ukrainy

fot. MIROX | Poznańskie okna jadą do Ukrainy

Niecałe trzy miesiące temu Fundacja BRDA ogłosiła w mediach akcję Projekt OKNO pod hasłem „Wysyłamy okna do Ukrainy, żeby wesprzeć potrzebujących w odbudowie domów”. To wystarczyło, żeby Zarząd Poznańskiej Fabryki Okien i Drzwi MIROX podjął decyzję o włączeniu się we właśnie zakończoną akcję. 


Zdajemy sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji przed zimą znajdują się setki i tysiące rodzin w dotkniętych wojną miastach Ukrainy, mówi Joanna Kruszyńska, vice-prezes Zarządu MIROX. – Rokrocznie w naszej fabryce pojawia się partia okien, które z różnych przyczyn nie zostają odebrane przez klientów. Są to produkty, które zawsze sprzedawaliśmy w ramach jesiennej wyprzedaży. W tym roku podjęliśmy decyzję, iż zostaną one przekazane na rzecz ukraińskich organizacji pomocowych w Kijowie, Czernihowie i w Iwano-Frankowsku.


Nasza akcja spotkała się z szerokim odzewem fabryk okien w całej Polsce i bardzo się cieszymy, że i w stolicy Wielkopolski znalazła się taka firma jak MIROX, która zdecydowała się przekazać nam swoje produkty – mówi Zofia Jaworowska z Fundacji BRDA. – Współpracując z lokalnymi, ukraińskimi organizacjami non-profit, takimi jak Fundacja District#1, inicjatywa Repair Together, Building Ukraine Together czy projekt Co-Haty gwarantujemy, że zebrane okna trafią bezpośrednio do najbardziej potrzebujących w Ukrainie. #Ukraina, #Pomoc, #Okna, #ProjektOkno, #FundacjaBrda, #MIROX, #Poznan

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży