| Wyświetleń:3744

PAGEN w gronie ekspertów konferencji Doing Business in Italy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wśród zaproszonych ekspertów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem była Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu firmy PAGEN.

fot. PAGEN | Wśród zaproszonych ekspertów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem była Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu firmy PAGEN.

Prezentacja włoskich regionów otwartych na współpracę, biznesowe success story polskich firm, dobre praktyki, warunki prawne i finansowe wejścia na rynek włoski – to tylko część agendy konferencji „Doing Business in Italy” zorganizowanej przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju. Wśród zaproszonych ekspertów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem była Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu firmy PAGEN. 


Włochy to jeden z ważniejszych partnerów handlowych Polski. Po I kwartale bieżącego roku zajmują 5. pozycję w naszym eksporcie i 4. w imporcie. W ubiegłym roku polski eksport do tego kraju zwiększył się o 27% i osiągnął 13,2 mld euro. Od lat obopólne relacje handlowe są bardzo dobre, a wartość wymiany towarów z roku na rok wzrasta.

Wydarzenie otworzył Jego Ekscelencja Ambasador Włoch w Polsce Aldo Amati oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, który zwrócił uwagę na potencjał włoskich regionów partnerskich w umożliwianiu lokalnym, rodzimym firmom działalności eksportowej, budowaniu kapitału biznesowego poprzez międzynarodową wymianę towarów i usług. Eksperci zaprezentowali możliwości eksportowe, uwarunkowania prawne oraz pomocowe zaplecze instytucjonalne ekspansji zagranicznej. To zdecydowanie rynek wart uwagi z ponad 60 mln konsumentów. W tym pięknym apenińskim kraju nie tylko warto wypoczywać i podziwiać dziedzictwo kulturowe, ale także robić biznes. 

Perspektywy rynku włoskiego dają duży potencjał do współpracy, stąd kolejne wydarzenie poświęcone właśnie Włochom i finansowa oferta Funduszu skierowana w stronę mikro, małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją. – mówił Prezes Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Wojciech Marcinkiewicz. 


Mimo że jest to rynek nasycony, nadal jest miejsce dla polskich przedsiębiorstw, innowacyjnych startupów i niszowych sektorów. 

W konferencji uczestniczyli też przedstawiciele włoskich samorządów: Stefano Bonaccini – Prezydent Regionu Emilia-Romagna, Marco Panieri – Burmistrz Miasta Imola z regionu Emilia-Romagna, Gioacchino Ferdinandi – Burmistrz Gminy Piedimonte San Germano z regionu Lacjum, ponadto Karolina Pinna – Konsul Honorowy Włoch w Poznaniu, mecenas Agnieszka Janusz z mediolańskiej kancelarii i Magdalena Białas z Italian Trade Agency. 

Podczas panelu dyskusyjnego „Biznesowe success story” swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się m.in. Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu firmy PAGEN.

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku włoskim, gdzie od lat osiągamy sukcesy handlowe. Wielokrotnie prezentowaliśmy naszą ofertę podczas prestiżowych targów w Mediolanie i Bolonii, a nasze produkty są obecne w wielu włoskich showroomach. Rynek włoski ma wciąż ogromny potencjał, a ogłoszony właśnie nasz kontrakt sponsoringowy z włoskim gigantem siatkarskim LUBE Volley z pewnością umocni naszą pozycję – powiedziała Monika Romaniszyn, Dyrektor Eksportu w PAGEN.


Podczas dyskusji poruszano m.in. aspekty logistyczne, marketingowe i prawne. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób. 

#PAGEN, #OknaPVC, #OknaAluminiowe, #BramyGarazowe, #PAGEN4YOU, #Gnojnik

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży