| Wyświetleń:3894

Dom Szajtrów w Katowicach – Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dom Szajtrów w Katowicach – Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom

fot. Sztuka Architektury | Dom Szajtrów w Katowicach – Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mieszkańców? Odpowiedź na to pytanie zna pracownia Małeccy biuro projektowe. 


Dom Szajtrów usytuowany na niedużej działce, ale w prestiżowej okolicy w Katowicach, nie tylko zapewnia prywatność, ale również zachwyca formą oraz stylem wykończenia. Zapraszamy na prezentację domu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Podczas wywiadu autorzy projektu Joanna i Wojciech Małeccy opowiedzą o swojej pracowni, ciekawych projektach i planach na przyszłość. Spotkanie odbędzie się 5 października 2022 o godz. 11:00

Teren, na którym powstał dom, z dwóch stron sąsiaduje z blisko położonymi budynkami, a z pozostałych dwóch przylega do drogi i chodnika. To wymusiło na architektach poszukiwanie maksymalnie wspólnej przestrzeni salonu i ogrodu, tak aby się wzajemnie „powiększały”. Przesunięcia w bryle budynku powodują nadwieszenia przy wejściu oraz w części parterowej wychodzącej na ogród, tworząc efektowną, zacienioną przestrzeń. Z kolei wysunięta część parterowa, w której mieści się garaż oraz biblioteka, pokryta jest niewielkim dachem rozchodnikowym. 

Cechą charakterystyczną budynku jest fasada stworzona z aluminiowych verticali. Nietypowy pionowy system osłonowy nie tylko kontroluje ilość światła słonecznego wpadającego do wnętrza, ale również pomaga zachować prywatność w pomieszczeniach na piętrze. Wnętrze domu Szajtrów zaaranżowano w minimalistycznym stylu, stawiając na komfort i funkcjonalność. Drewniany parkiet, jasne ściany, mnogość i różnorodność oświetlenia sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Ściana, przy której przytwierdzone są schody nawiązuje stylem do fasady budynku.

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

» PATRONI HONOROWI: SARP, SAK, IA, DAFA
 

#PolskaArchitekturaXXL

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży