| Wyświetleń:4041

Showroom FIMTEC w siedzibie ALURON – październik Miesiącem Otwartym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W siedzibie Aluronu w Zawierciu funkcjonuje showroom firmy Fimtec

fot. Aluron | W siedzibie Aluronu w Zawierciu funkcjonuje showroom firmy Fimtec

Od dłuższego czasu firmy Fimtec-Polska i Aluron rozwijają współpracę w zakresie urządzeń do produkcji stolarki otworowej. W swoich halach produkcyjnych systemodawca korzysta z bogatego parku maszynowego FOM INDUSTRIE, funkcjonującego w oparciu o nowoczesne oprogramowanie Logikal (Orgadata) i Uni_Link.

 
Aluron, jako producent systemów aluminiowych, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest proces automatyzacji. Odpowiednio dobrane maszyny znacząco skracają czas pracy i obniżają koszty, a przez to podnoszą wydajność i rentowność realizowanych projektów. Dodatkowo redukuje problem związany z niewykwalifikowaną kadrą pracowniczą. 

Współpraca nawiązana między firmami ma również wymiar szkoleniowy. W siedzibie Aluronu w Zawierciu funkcjonuje bowiem showroom firmy Fimtec, w którym producenci stolarki okienno-drzwiowej mogą w komfortowych warunkach zapoznać się bliżej z działaniem i budową maszyn renomowanego włoskiego producenta FOM INDUSTRIE. Przedstawiciele Fimtec wybrali Aluron na partnera w tym zakresie ze względu na nowoczesne technologie produkcyjne i bogate zaplecze, którymi dysponuje systemodawca. 

Zdajemy sobie sprawę, że automatyzacja produkcji to proces skomplikowany pod względem decyzyjnym i wdrożeniowym. Z tego też powodu, aby ułatwić wykonawcom jego rozpoczęcie, ogłaszamy październik miesiącem otwartym i zapraszamy do odwiedzenia showroomu Fimtec. Propozycję tę kierujemy do wszystkich producentów stolarki okiennej bez względu na to, czy współpracują z Aluronem. Każda firma, która przyjedzie do Zawiercia, oprócz testowania dostępnych maszyn będzie mogła zwiedzić nasz zakład produkcyjny oraz odbyć krótkie szkolenie z zakresu naszej oferty produktowej – powiedział Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu.


Wieloletnia już współpraca z firmą ALURON pokazuje, iż wspólne stworzenie showroomu było właściwą decyzją. Możliwość prezentowania maszyn w siedzibie nowoczesnej i prężnie rozwijającej się marki, jaką jest Aluron, pozwala na pełne pokazanie możliwości maszyn FOM Industrie, znajdujących się zarówno w dziale badań i rozwoju, jak i urządzeń wykorzystywanych na halach produkcyjnych w procesie wytwarzania i obróbki innowacyjnych systemów profili aluminiowych – dodaje Rafał Czerwiński, dyrektor handlowy Fimtec Polska.


Na chwilę obecną w showroomie znajdują się takie maszyny jak:

» Czteroosiowe centrum obróbcze MODUS. Jest to kompaktowy model z wielkimi możliwościami i wysoką wydajnością zapewnioną dzięki szybkości pozycjonowania docisków – każdy docisk ma swój silnik. Model – dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom – zapewnia duży stopień automatyzacji oraz niski współczynnik UOCL (uzależnienia od czynnika ludzkiego). 

W siedzibie Aluronu w Zawierciu funkcjonuje showroom firmy Fimtec

» Piła dwugłowicowa BLITZ 60 z tarczą 600 mm. Model ten posiada numerycznie ustawiane kąty cięcia. Głowice pochylają się do wewnątrz i na zewnątrz. Piła oferuje możliwość automatycznego transferu list cięcia z programu Fikabo (tzw. Liczokno). Jest to bardzo precyzyjne urządzenie, które może być dodatkowo wyposażone w system step-by-step - cięcia automatycznego w trybie linii tnącej.

Aby odwiedzić showroom, wystarczy umówić się z przedstawicielem ALURON (tel. 602 538 700) lub FIMTEC (tel. 600 390 824 lub 600 887 782).

#SystemyAluminiowe, #FasadyAluminiowe, #OknaAluminiowe, #Zawiercie

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży