| Wyświetleń:3701

Nowe szklenia w ofercie OknoPlus – energooszczędne okna jeszcze cieplejsze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno Reveal

fot. OknoPlus | Okno Reveal

Szyba może zajmować nawet 90% całej powierzchni okna – nic więc dziwnego, że jej jakość oraz właściwości mają niebagatelny wpływ na parametry całej konstrukcji. I nie ma tu miejsca na żadne, nawet najmniejsze, kompromisy. 


W dobie rosnących cen energii, w obliczu długiego sezonu grzewczego, od okien wymaga się dziś pełnej niezawodności, energooszczędności oraz trwałości, a nie tylko oprawy dla pięknego widoku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których jakość i ekonomia idą ramię w ramię, OknoPlus wprowadza do kolekcji Reveal nowy standard przeszkleń o grubości 56 mm.

Obowiązujące dziś przepisy budowlane nie pozostawiają żadnych wątpliwości – wznoszone przez nas budynki mają być ekologiczne oraz spełniać wyśrubowane standardy energetyczne. Wszystko w służbie nas samych, kondycji planety i w trosce o los przyszłych pokoleń. Domy energooszczędne, a nawet pasywne, to już nie scenariusz rodem z filmów Science Fiction, a standard w niełatwej walce o dobrostan naszych portfeli i… środowiska.

48 mm vs 56 mm


Mówiąc o pakietach szybowych, liczy się nie tylko ilość szkleń, ale również grubość tafli. Zasada jest prosta i nie ma nic wspólnego z wnętrzarskim „less is more”. Im grubsze szkło zamontujemy w naszym profilu, tym lepsze parametry całości uzyskamy. Mowa tu głównie o energooszczędności, ale nie bez znaczenia pozostają również cisza i bezpieczeństwo. Tylko… czy 8 milimetrów to naprawdę tak dużo?

Bez kontekstu czy wiedzy o parametrach technicznych różnica może wydawać się żadna, ale po krótkiej rozmowie z doświadczonym doradcą przekonamy się, że 8 milimetrów ma ogromny wpływ na to, ile ciepła pozostanie we wnętrzach – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Korzyści widać jak na dłoni. Im mniej ciepła ucieknie z czterech ścian, tym mniejsza potrzeba dodatkowego dogrzewania, a to przełoży się bezpośrednio na wysokość rachunków.


Okna Reveal miały swoją premierę w maju 2020 roku i od tego czasu rodzina tych energooszczędnych rozwiązań nieustannie się powiększa, a same produkty podlegają ciągłemu rozwojowi. Kolekcja bazuje na profilach aluminiowych DECALU w technologii SO EASY, które w towarzystwie szyb ECLAZ firmy Saint-Gobain tworzą zgrany duet, a stworzą jeszcze lepszy, bowiem od października szklenie o grubości 48 milimetrów zostanie zamienione na tafle 56-milimetrowe.

Reveal z pakietem ECLAZ to zatem nie tylko więcej naturalnego światła w domu (współczynnik przenikania światła 77%), ale także lepsza wydajność energetyczna w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Wartość przenikania ciepła szyby to Ug = 0,5 W/m²K, a współczynnik przepuszczalności energii kształtuje się w tym przypadku na poziomie g = 60%. Dodając do tego jeszcze lepszą statykę okna, wysoką wiatro- i wodoszczelność oraz okucia Select ze specjalnymi zaczepami antywyważeniowymi, zyskujemy prawdziwą konstrukcję do zadań specjalnych. A to tylko część zalet.

Design na miarę XXI wieku


Linia Reveal to nie lada gratka dla miłośników nowoczesnego minimalizmu. Elementy konstrukcyjne zostały skrzętnie ukryte. Nie widać zawiasów ani uszczelki, zaś otwory odwodnieniowe są elegancko zamaskowane. Dzięki nowemu szkleniu listwa przyszybowa stała się cieńsza, a samo okno zdaje się być większe i jeszcze bardziej imponuje swoim wzornictwem.
Reveal z 56-milimetrowym pakietem 3-szybowym trafi do sprzedaży 3 października.

#OknaPVC, #OknaaAuminiowe, #OknaReveal, #Krakow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży