| Wyświetleń:3656

NICE: Oszczędzaj energię mądrze z Yubii Home

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrala Yubii Home – serce systemu Smart Home

fot. NICE | Centrala Yubii Home – serce systemu Smart Home

Wiele osób chce zauważalnie zmniejszyć zużycie energii z myślą o ochronie środowiska, ale także w odpowiedzi na stale rosnące koszty energii. Dzięki systemowi inteligentnego domu Yubii Home i szerokiemu wyborowi nowoczesnych czujników można to osiągnąć we własnym domu, tworząc jednocześnie optymalny mikroklimat w pomieszczeniach.


Nice, ekspert w zakresie rozwiązań Home & Building management and Security, oferuje całkowicie bezprzewodowe rozwiązanie, którego sercem jest centrala Yubii Home. Podczas instalacji nie są wymagane żadne prace remontowe, a system można doposażyć w dowolnym momencie. Napędy radiowe, odbiorniki i czujniki marek Nice, FIBARO i elero mogą być łatwo zintegrowane z systemem Smart Home. Yubii Home jest również kompatybilny z ponad 3000 produktów innych producentów poprzez protokół Z-Wave®.

Dzięki Yubii Home  każdy użytkownik może w pełni zrealizować ideę inteligentnego domu. Centrala zarządza wszystkimi elementami automatyki domowej i komunikuje się z nimi: odbiera dane z czujników, przetwarza je i nadaje komunikaty w celu wykonania odpowiednich działań. Umożliwia zintegrowane zarządzanie oświetleniem, osłonami, bramami, drzwiami i oknami, urządzeniami elektrycznymi, multimediami, ogrzewaniem, temperaturą, systemami nawadniania i systemami zabezpieczeń, takimi jak wycieki wody, ulatnianie się czadu i wykrywanie dymu. 

Integracja z naszym własnym systemem solarnym PV pozwala natomiast na bieżącą kontrolę produkcji i zużycia energii elektrycznej. Automatyczne scenariusze, zdalne sterowanie i kontrola głosowa nad wszystkimi inteligentnymi urządzeniami sprawią, że codzienne czynności staną się prostsze. Użytkowanie ekosystemu Nice Smart Home daje gwarancję przebywania w inteligentnym, wygodnym i przyjaznym środowisku od świtu do nocy, i co najważniejsze w dzisiejszych trudnych czasach – daje pełną kontrolę nad zużyciem energii w naszych domach.

Zarówno pod względem ochrony środowiska, jak i finansowym, powinniśmy starać się oszczędzać jak najwięcej energii. System inteligentnego domu Yubii pomaga w tym, a jednocześnie przynosi korzyść w postaci komfortu i dobrego samopoczucia – wyjaśnia Krzysztof Szeszuła, Manager Działu Automatyki Osłonowej Nice. – Cały system jest bardzo przyjazny dla użytkownika, zarówno pod względem instalacji, jak i użytkowania. Tak więc nawet osoby, które nie są bardzo obeznane z technologią, mogą korzystać z jego zalet.


Oszczędność energii elektrycznej dzięki inteligentnym czujnikom


Czy światło w łazience znów jest włączone, gdy nikogo w niej nie ma? Dla rodzin z dziećmi jest to częsty scenariusz, który ma ogromny potencjał oszczędności energii. Czujnik Nice Motion-Control wykrywa ruch, jednocześnie mierząc temperaturę i natężenie światła. Podłączony do centrali Yubii Home może służyć do sterowania wszystkimi światłami w domu, na przykład tak, aby były automatycznie włączane, gdy ktoś wchodzi do pokoju i wyłączane, gdy ostatnia osoba z niego wychodzi. 

Ponadto użytkownicy mogą zaprogramować sceny z różnymi punktami świetlnymi mieszkania, które można aktywować za pomocą jednego przycisku. Nice Push-Control steruje urządzeniami domowymi i wyzwala automatyczne sekwencje. Ponadto moduł rejestruje zużycie energii przez urządzenia elektryczne i w ten sposób ujawnia ukryte pożeracze energii.

Doskonały mikroklimat wewnątrz pomieszczeń


Dzięki zaworowi termostatycznemu, takiemu jak Nice Heat-Control, w połączeniu z czujnikiem temperatury, można ustawić inteligentne zarządzanie ogrzewaniem. Temperatura w pomieszczeniu może być regulowana automatycznie i można zarządzać harmonogramem grzania na cały tydzień. Automatyzacja rolet, żaluzji i markiz za pomocą napędów, odbiorników radiowych i czujników elero i Nice wnosi decydujący wkład w efektywność energetyczną budynku. 

Na przykład latem pomieszczenia są zacienione w bezpośrednim świetle słonecznym, aby zapobiec ich nagrzewaniu, natomiast zimą zamykają się o zachodzie słońca, aby utrzymać ciepło grzewcze w domu. Czujnik kontaktowy Nice Door/Window-Control rozpoznaje czy okna lub drzwi są otwarte i odpowiednio reguluje ogrzewanie pomieszczeń. Wentylacja i ogrzewanie mogą być  automatycznie dostosowane do osobistych potrzeb, a nawet zarządzane zdalnie.

Pełna kontrolna urządzeń elektrycznych


Aby mieć pełną kontrolę nad działaniem wszelkich urządzeń elektrycznych zasilanych poprzez podłączenie ich do gniazdek elektrycznych, warto zastosować Nice Plug-Control. To inteligentne, zdalnie sterowane gniazdko, które podłączone do urządzeń elektrycznych mierzy zużycie energii i umożliwia sterowanie włączaniem i wyłączaniem dowolnego urządzenia o mocy wyjściowej do 2,5 kW. Wbudowany pierścień LEDowy sygnalizuje poziom chwilowego poboru mocy w postaci odpowiedniego koloru. Nice Plug-Control jest kompatybilny z większością urządzeń elektrycznych i jest najinteligentniejszym wśród uniwersalnych urządzeń inteligentnego domu. Dzięki Nice Plug-Control zużycie prądu w naszych domach będzie pod stałą i ścisła kontrolą. 

#NICE, #NiceForYou, #SmartHome, #HomeSecurity, #HomeAutomation, #YubiiHome, #Pruszkow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Nice Polska Sp. z o.o.

05-800 Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
tel.: 022 7594012
Fax: 022 7594022
e-mail: nice@nice.com.pl
http://www.nice.pl
https://www.facebook.com/NiceGroupPoland/

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży