| Wyświetleń:4315

Żaluzje drewniane niezmiennie na topie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Żaluzje drewniane niezmiennie na topie

fot. Modnie w Oknie | Żaluzje drewniane niezmiennie na topie

Żaluzje drewniane od wielu lat są symbolem elegancji. Ten rodzaj osłony pozwala wprowadzić do danego pomieszczenia wyjątkowy nastrój. Rosnący trend na naturalne elementy w wystroju wnętrz sprawia, że żaluzje drewniane cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem niż zwykle. Co warto wiedzieć na temat żaluzji drewnianych, zanim dokonamy ostatecznego wyboru? 


Spośród jakich żaluzji drewnianych możesz wybierać?


Najprostszym sposobem podziału żaluzji drewnianych jest podział ze względu na szerokość lamel. Na dużych przeszkleniach, na przykład w pomieszczeniach biurowych, stosowane są często żaluzje drewniane z lamelami o szerokości 70 milimetrów. Żaluzje z takimi lamelami prezentują się wyjątkowo elegancko i jeśli tylko masz duże przeszklenia, to warto ten rodzaj osłony rozważyć. Pewnym ograniczeniem w tym wypadku jest natomiast kolorystyka, ponieważ w tak dużej szerokości do wyboru jest siedem odcieni lameli.

W zdecydowanie większej ilości kolorów dostępne są żaluzje drewniane 50 mm. Jest to najczęściej wybierany model. Z czego wynika jego popularność? Otóż żaluzje drewniane 50 mm wyglądają fenomenalnie w wielu aranżacjach, a dodatkowo wydają się najbardziej uniwersalne. Pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych bardziej klasycznych. Sprawdzą się w pokoju dziecka, ale także możesz je dopasować do eleganckiego gabinetu.

Najwęższe lamele, jakie Anwis posiada w ofercie, mają szerokość 25 mm. Najczęściej ten rodzaj żaluzji montowany jest na ramie okiennej, gdzie prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście jest również możliwość zamontowania do ściany lub do sufitu. Jeśli zatem szukasz lamel najbardziej subtelnych i wąskich, to będzie wybór najwłaściwszy.

Żaluzje drewniane czy bambusowe?


Częstym pytaniem, jakie słyszą doradcy Modnie w Oknie, jest właśnie to: żaluzje drewniane czy bambusowe? Nie ma tutaj jasnej odpowiedzi, ponieważ jest to przede wszystkim kwestia gustu. Żaluzje bambusowe występują z lamelami 50 mm. Są również świetnym wyborem dla miłośników naturalnych dodatków we wnętrzach. Ich niepowtarzalny design nadaje wyjątkowy charakter całej aranżacji.

Jakie zatem są różnice? Surowiec produkcji, nieco inna gama kolorystyczna samych lameli oraz mniejszy pakiet w przypadku żaluzji bambusowych. Ten ostatni aspekt bywa bardzo istotny w określonych warunkach montażowych. Żaluzje bambusowe zawsze będą zajmowały mniej miejsca po złożeniu niż żaluzje drewniane. Bierze się to stąd, że bambusowa lamelka jest cieńsza od drewnianej. Czasami pomiędzy oknem a sufitem mamy tak mało miejsca, że żaluzja bambusowa będzie najlepszym wyborem i pozwoli na bezproblemowe otwieranie okna.

Montaż żaluzji drewnianych


Jak zamontować drewniane żaluzje? Wyceną, pomiarem oraz montażem różnych osłon przeciwsłonecznych zajmują się doradcy Modnie w Oknie. Wykwalifikowani specjaliści znajdują się na terenie całego kraju. Precyzyjny pomiar i montaż żaluzji ma ogromne znaczenie. Dobranie właściwego koloru do danego wnętrza, następnie dokładny pomiar i wreszcie fachowy montaż – to wszystko wpływa na efekt finalny. 

Dostępne kolory żaluzji drewnianych


Kolorystyka żaluzji drewnianych jest zróżnicowana. Wygląd osłon okiennych dobiera się do koloru stolarki okiennej, podłogi, drzwi czy też mebli. W obecnie produkowanych modelach występuje naprawdę wiele odcieni żaluzji – zatem każdy znajdzie właściwy kolor dla siebie. W ofercie Anwis i doradców Modnie w Oknie spotkasz zarówno żaluzje z drewna z widoczną strukturą słojów, jak i kolekcję "Modern", czyli kompletnie gładkie lamelki.

Zatem jak dobrać kolor żaluzji drewnianych?


Oczywiście przy wyborze kolorystyki trzeba pamiętać, że kolor na ekranie komputera nigdy nie odda w 100 procentach rzeczywistej barwy. Dlatego warto pomyśleć o zamówieniu darmowych próbek lamelek.

Wycena żaluzji drewnianych


Ile kosztują żaluzje drewniane? Wstępną wycenę bardzo szybko możesz uzyskać za pośrednictwem portalu Modnie w Oknie. Świetnym wyjściem jest także rozmowa z doradcą, który również przedstawi kompleksową wycenę Modnie w Oknie.

#OslonySloneczne, #Zaluzje, #ZaluzjeDreniane, #Wloclawek

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży