| Wyświetleń:3828

EJOT świętuje jubileusz 100-lecia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EJOT świętuje jubileusz 100-lecia

fot. FotoDedyk | EJOT świętuje jubileusz 100-lecia

Podczas Pikniku Rodzinnego pod koniec sierpnia EJOT świętował okrągły jubileusz. Pracownicy, ich rodziny i przyjaciele zostali zabrani w wyjątkową podróż „W 100 lat dookoła świata z EJOT”. 


Na rynku międzynarodowym firma EJOT obecna jest od stu lat. Jej początki sięgają 1922 roku, kiedy w Berghausen w zachodnich Niemczech Adolf Böhl rozpoczął niewielką produkcję. Przed śmiercią przekazał przedsiębiorstwo swojemu siostrzeńcowi Hansowi Wernerowi Kocherscheidtowi. Dzisiaj to tam zlokalizowana jest centrala firmy, a głównym kierunkiem jej strategii jest zachowanie rodzinnego biznesu. Przełomowym momentem w kształtowaniu marki było opracowanie wkrętu PT® w 1978 roku. Wyróżniającą go cechą był specjalny gwint, odpowiedni do mocowania w większości tworzyw termoplastycznych. Do dnia dzisiejszego jest to produkt najmocniej kojarzony z marką.

Obecnie na sukces przedsiębiorstwa pracuje zespół liczący około 3800 osób, w 35 krajach świata. Zlokalizowane w Europie zakłady produkcyjne, własne firmy handlowe i biura oraz partnerzy handlowi zapewniają bezpośredni kontakt z klientami, a także szybką dostępność produktów o tym samym standardzie. Zakłady produkcyjne i biura sprzedaży zlokalizowane są też w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. W najbliższych latach, w trosce o zaspokajanie potrzeb międzynarodowych klientów, marka planuje dalszą ekspansję i kontynuację dynamicznego rozwoju.

EJOT w Polsce


Od 1998 roku w Polsce działa zakład produkcji wyrobów dla branży budowlanej i automotive. To jedna z najbardziej zautomatyzowanych fabryk, z załogą liczącą ponad 300 pracowników. Logistykę procesów spedycyjnych zapewnia nowoczesny magazyn o międzynarodowym zasięgu, czyli Regionalne Centrum Dystrybucji EJOT. Dzięki niemu zwiększyła się dostępność towarów i skrócił się czas ich dostaw do klientów w regionie Europy Centralnej: Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii i Finlandii.
W ciągu stu lat obecności na rynku EJOT poszerzył znacząco swoje portfolio. Dążąc do rozwoju i upraszczania systemów łączących, opatentowanych zostało blisko dwa tysiące produktów, technologii oraz rozwiązań, a od wielu lat kontynuowana jest produkcja strategicznych linii produktowych według najwyższych standardów jakości. W niezliczonych obszarach zastosowań sprawdzają się wyroby marki, do których należą m.in.: wkręty samogwintujące do tworzyw sztucznych i metalu, wyroby techniczne z tworzywa sztucznego i metalu, kompletny wachlarz produktów do mocowania zewnętrznej obudowy budynków, rozwiązania mocujące dla infrastruktury budowlanej, asortyment łączników i akcesoriów do mocowania systemów termoizolacyjnych, ale też elementy złączne do zautomatyzowanej produkcji okien oraz ich montażu. 

#MaterialyZlaczne, #Wkrety, #Ejot100

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży