| Wyświetleń:4179

Wymiana okien – program Czyste Powietrze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wymiana okien – program Czyste Powietrze

fot. AM OKNA | Wymiana okien – program Czyste Powietrze

W dobie rosnących cen energii jednym z kluczowych elementów jest zwiększenie efektywności energetycznej źródła ciepła (pieca) oraz zmniejszenie energochłonności samego budynku. 


Transformacja energetyczna w Polsce już trwa od kilku lat. Obecnie staje się jednak istotna nie tylko dla osób budujących nowe budynki, ale również dla osób posiadających słabo ocieplone domy czy nieszczelne okna.

Polska, realizując europejskie dyrektywy, wspiera działania mające na celu wyeliminowanie nieefektywnych źródeł ciepła oraz poprawę parametrów cieplnych budynku. W ramach wsparcia rządowego obecnie osoby, zdecydowane na termomodernizacje, w tym na wymianę okien i drzwi oraz bramy garażowej, mogą liczyć na dwa kluczowe programy: Program „Czyste powietrze” oraz „Ulga termomodernizacyjna”.  

Należy pamiętać, że aby otrzymać dofinansowanie, okna te muszą spełniać wymagania Warunków Technicznych z 2021 roku. Współczynnik przenikania ciepła takich okien nie może być większy niż 0,9 W/(m²K). 

Program czyste powietrze 3.0


Program po najnowszych zmianach z 15.07.2022 oferuje szerokie możliwości otrzymania dofinansowania przedsięwzięć związanych z wymianą nieefektywnego źródła ciepła oraz termomodernizacyjnych.

Na co można dostać dofinansowanie?


Główne założenie programu to dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Program zakłada również dofinansowanie na przedsięwzięcie, które nie obejmują wymiany źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła, ale zakłada zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż).

Kwota maksymalnej dotacji na wymianę stolarki


W sytuacji, gdy wymieniana jest tylko stolarka okienna, drzwiowa oraz brama garażowa (bez wymiany nieefektywnego źródła ciepła) możemy uzyskać...

» Przeczytaj całość artykułu na www.amokna.pl


#ProdukcjaStolarki, #OknaPVC, #OknaAluminiowe, #CzystePowietrze, #Dofinansowanie, #Termomodernizacja, #GorzowWlkp

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AM OKNA B.Szymkowiak Sp. z o.o. Sp. k.

66-400 Gorzów Wlkp.
Podmiejska 21a
tel.: +48 506-600-668
tel.: +48 512-976-581
tel.: +48 660-523-266
Fax: 0048 95 727 85 60
e-mail: info@amokna.eu
https://www.amokna.pl/
https://www.facebook.com/amokna

https://www.linkedin.com/company/am-okna
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży