| Wyświetleń:4080

Jak samodzielnie ustawić tryb zimowy w oknach?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak samodzielnie ustawić tryb zimowy w oknach?

fot. Oknoplast | Jak samodzielnie ustawić tryb zimowy w oknach?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w jego oknie najprawdopodobniej istnieje opcja regulacji lato-zima, a skoro nie wiemy, to i nie wykorzystujemy tej bardzo przydatnej funkcji.


Kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, a z naszego okna wieje niepokojący chłód, warto sprawdzić, czy nasze okno posiadają opcję regulacji lato-zima. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tryb zimowy okna pozwoli doszczelnić całą konstrukcję, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco na ogrzewaniu. 

Od czego zacząć? Po pierwsze powinniśmy sprawdzić rolki ryglujące w naszym oknie. Jeśli okucie na to pozwala, to chcąc zwiększyć siłę docisku, musimy najczęściej obrócić rolki ryglujące tak, aby ich grubsza część znajdowała się bliżej uszczelek. Taki zabieg zwiększy siłę docisku skrzydła okiennego do ościeżnicy, co ogranicza napływ zimnego powietrza. 

Aby mieć pewność, czy prawidłowo dokonujemy regulacji okucia, w które wyposażone jest nasze okno, warto sięgnąć po instrukcję obsługi, którą powinniśmy znaleźć na stronie producenta okucia. W Internecie znajduje się też wiele poradnikowych materiałów wideo, jak samodzielnie dokonać takiej czy innej regulacji okien, jak na przykład ten przygotowany przez firmę OKNOPLAST.Po pierwszej regulacji warto sprawdzić, czy okno bez problemu się zamyka i otwiera. Jeśli pojawiły się trudności, oznacza to, że skrzydło jest dociśnięte za mocno i powinno zostać nieco odsunięte od uszczelek. Zazwyczaj po dociśnięciu skrzydła do ramy okna klamka zaczyna nieco ciężej pracować – ta sytuacja jest całkowicie normalna. 

Warto pamiętać, że za odpowiednią pracę okna odpowiada szereg zawiasów, co również podkreślają eksperci w zamieszczonym wyżej filmie. Jeśli mimo wykonanej przez nas regulacji lub gdy po prostu nie czujemy się na siłach sami ją przeprowadzić, warto zgłosić się po pomoc do profesjonalnego serwisu.  

#OkuciaOkienne, #RegulacjaOkuc

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży