| Wyświetleń:4134

FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie

fot. FAKRO | FAKRO partnerem wystawy Mistrzowie Architektury w Tallinnie

Znany i uznany cykl wykładów Mistrzowie Architektury zaprezentowany został z wystawą w Estonii. Na zaproszenie Stowarzyszenia Architektów Estońskich (Eesti Arhitektide Liit) wystawę zaprezentowano w Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych w Tallinnie (proj. KUU Architects, 2019). W wernisażu wzięło udział ponad 50-ciu polskich i estońskich architektów, a partnerem wydarzenia była firma FAKRO.


Mistrzowie Architektury to cykl międzynarodowych wykładów organizowany od kilkunastu już lat przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wykłady są okazją do spotkania wybitnych architektów z całego świata. W okresie 2004-2021 SARP miał zaszczyt gościć ponad 70-ciu architektów, wśród nich laureatów nagrody Pritzkera oraz nagrody im. Mies’a van der Rohe. Każda edycja to wartościowe inspiracje, pomysły i wymiana doświadczeń, a uzupełnienie wydarzenia często stanowi wystawa. Tegoroczna doczekała się zaproszenia do Tallinna, a firma FAKRO z przyjemnością towarzyszyła temu wydarzeniu.

Jednym z punktów programu otwarcia wystawy był polsko-estoński panel dyskusyjny na temat realiów projektowania w obydwu tych krajach. Udział w dyskusji wzięli przedstawiciele polskich i estońskich Stowarzyszeń Architektów. Panel poruszył tematykę konkursów architektonicznych w naszych krajach, architektury wpisanej w ład przestrzenny oraz ogólne zagadnienia dotyczące zawodu architekta.

Uznanie polskiej architektury na arenie międzynarodowej to niezwykła wartość dla naszego kraju. Im więcej wspólnie możemy pokazać z polskiej kultury i kunsztu, tym więcej drzwi się przed nami otworzy. Z przyjemnością obserwujemy rozwój organizowanego przez katowicki oddział SARP cyklu Mistrzowie Architektury. Ta inicjatywa daje szansę wielu młodym architektom na szersze postrzeganie kwestii projektowania i dostęp do wiedzy i doświadczeń uznanych architektów z całego świata. Wierzymy, że w konsekwencji także w FAKRO wiele nauczymy się od tej grupy zawodowej – mówi Elżbieta Solewska, Specjalista ds. Marketingu i Współpracy z Architektami.


#OknaDachowe, #SARP, #NowySacz

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

FAKRO Sp. z o.o.

33-300 Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-04-44
tel.: infolinia 0800 100 052
Fax: 018 444-03-33
e-mail: fakro@fakro.pl
https://www.fakro.pl
https://www.facebook.com/FAKROPolska

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży