| Wyświetleń:3758

Powstała Fundacja Grupy Aliplast

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Powstała Fundacja Grupy Aliplast

fot. Aliplast | Powstała Fundacja Grupy Aliplast

29. marca br., w siedzibie Grupy Aliplast (Aliplast Sp. z o.o. i Aliplast Extrusion Sp. z o.o.) w Lublinie, zostały podpisane dokumenty powołujące Fundację Grupy Aliplast. Fundatorem Fundacji Grupy Aliplast jest Aliplast Sp. z o.o.


Jesteśmy niezwykle dumni z powołania Fundacji – mówi Jan Kidaj, Prezes Zarządu Grupy Aliplast. – Pozwoli nam to na kontynuację naszych działań, ale już w większym wymiarze i z mocniejszym efektem.  Wierzę i mam nadzieję, że Fundacja Grupy Aliplast stanie się platformą do realizacji działań z zakresu dobroczynności i szeroko rozumianej edukacji na rzecz społeczności lokalnych, przy zaangażowaniu naszych Pracowników. Grupa Aliplast to prawie 1000 Pracowników – to ogromny potencjał drzemiący w ludziach, którzy mogą i chcą zrobić coś dobrego dla innych. 


Jesteśmy jedną z największych firm w województwie – czujemy się zobowiązani do inspirowania działań i podejmowania inicjatyw mających na celu poprawę istniejącej rzeczywistości. Ze zgranym zespołem, jakim jest nasza Grupa, możemy wszystko  – mówi Tomasz Ćwiek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy Aliplast. 


Celem statutowym Fundacji jest działalność społecznie użyteczna, w szczególności polegająca na rozwoju, upowszechnianiu, wspieraniu, wspomaganiu i propagowaniu opieki i pomocy społecznej, ekologii, sportu, kultury, nauki i oświaty. Ważnymi aspektami działalności Fundacji będą również działania na rzecz tworzenia nowej jakości życia społecznego w regionie, w tym budowania relacji międzyludzkich, budowaniu świadomości ekologicznej i podejmowaniu inicjatyw w zakresie ochrony środowiska, pomocy uchodźcom z krajów dotkniętych wojną lub innymi działaniami o charakterze zbrojnym/militarnym.

Fundacja przeznaczyła na początkową działalność statutową 100 000 zł. Skład pierwszego Zarządu Fundacji Grupy Aliplast: Tomasz Ćwiek (Prezes Zarządu Fundacji), Mateusz Malczarski (Wiceprezes Zarządu Fundacji), Jan Kidaj (Członek Zarządu Fundacji), Ewa Ciołek (Członek Zarządu Fundacji), Piotr Kutrzepa (Członek Zarządu Fundacji). 

O Grupie Aliplast


Grupę Aliplast tworzą Aliplast Sp. z o.o (segment systemów aluminiowych) oraz Aliplast Extrusion Sp. z o.o. (produkcja profili aluminiowych). 

Firma Aliplast Sp. z o.o. powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast. Od pierwszych lat działalności Spółka Aliplast skupiła się na inwestycjach i rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. 

Park technologiczny Spółki to dwie lakiernie proszkowe pionowe, dwie lakiernie proszkowe poziome, linia lakiernicza akcesoryjna, anodownia i dział CNC. Dynamika sprzedaży, zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski, Europy oraz Stanów Zjednoczonych  zostały zauważone na rynku – Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe. Firma stawia na ekologiczne rozwiązania – w roku 2021 produkowane przez  firmę Aliplast aluminiowe systemy okienno-drzwiowe otrzymały srebrny certyfikat Cradle to Cradle. 

Firma Aliplast Extrusion jest prężnie rozwijającym się projektantem, producentem i dystrybutorem profili aluminiowych w Polsce od 2011 roku. Aliplast Extrusion produkuje zarówno profile katalogowe, znajdujące się w stałej ofercie, jak i produkty pod specjalne zamówienie klienta. Aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek, Aliplast posiada szeroki park maszynowy. Linia technologiczna składa się obecnie z czterech pras do wyciskania profili: (2.200 T - 8", 2.800 T - 9", 2.400 T – 8",  2.400 T -8").  Kompleksowe usługi Spółki obejmują również obróbkę mechaniczną i powierzchniową elementów w zakresie: cięcia, wykrawania, wiercenia, frezowania oraz gięcia profili. 

Obecnie Grupa Aliplast liczy prawie 1000 pracowników, a powierzchnia produkcyjno-magazynowa obu Spółek wynosi prawie 60 tys. mkw. 

Aliplast Sp. z o.o. (segment systemów aluminiowych) oraz Aliplast Aluminium Extrusion (prasownia profili  aluminiowych) są częścią międzynarodowego koncernu CORIALIS, który dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu projektowania, produkcji, fabrykacji oraz dekorowania profili aluminiowych.

CORIALIS Core Innovative Aluminium Integrated Solutions to międzynarodowa grupa skupiająca firmy: Aliplast Aluminium Systems w Belgii, Profils Systèmes we Francji, Smart System w Wielkiej Brytanii, Aliplast Aluminium Systems i Aliplast Extrusion w Polsce, JMD Systems, Lingote Aluminios S.A. w Portugalii, Centroalum S.A. W Hiszpanii. 

#Aliplast, #FundacjaAliplast, #systemyaluminiowe, #oknaaluminiowe, #tloczeniealuminium, #lublin

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ALIPLAST Sp. z o.o.

20-276 Lublin
ul. Wacława Moritza 3
tel.: 81 745 50 30
Fax: 081 745 50 31
e-mail: biuro@aliplast.pl
https://www.aliplast.pl

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży