| Wyświetleń:3799

Metal-Plast z Partnerami. Rekordowo zielony wynik za 2021

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Metal-Plast z Partnerami. Rekordowo zielony wynik za 2021

fot. Metal-Plast | Metal-Plast z Partnerami. Rekordowo zielony wynik za 2021

Ostatnie dwa lata były czasem rosnącej niepewności nie tylko dla naszej branży. Jednak nowe wyzwania, którym musiano sprostać, nie spowodowały, że Metal-Plast zapomniał o swojej najważniejszej misji, którą od samego początku była troska o czyste środowisko. Co więcej, przedsiębiorstwo wdrożyło kolejne programy oraz inicjatywy, które umożliwiły jeszcze większą redukcję CO2 trafiającego do atmosfery.


Łatwo przekonać się, że współczesny świat nie jest wolny od problemów – wystarczy włączyć telewizor. Jednak w dłuższej perspektywie jednym z największych wyzwań będą przyspieszające zmiany klimatu, których niszczące konsekwencje oglądamy coraz częściej również w Polsce. 

 

Mocno wierzymy, że każdy może odegrać swoją rolę w zatrzymaniu tych niekorzystnych zmian i jako firma chcemy mieć w tym procesie swój jak największy udział. Z dumą chcemy przekazać, że w 2021, dzięki współpracy z naszymi klientami, poddaliśmy recyklingowi rekordowe 29 109 ton odpadu PVC! To 58 218 ton CO2, które dzięki nam oraz naszym partnerom nie trafiło do atmosfery! – mówią przedstawiciele Metal-Plast.


Współpraca, która służy planecie


Osiągnięcie zeszłorocznego wyniku nie byłoby możliwe bez wsparcia klientów Metal-Plast, którzy także rozumieją, że „Nie ma Planety B”. Już od 29 lat Metal-Plast stara się podkreślać indywidualny wkład partnerów w ochronę środowiska poprzez wręczanie certyfikatów, podkreślających, ile emisji CO2 udało się dzięki ich zaangażowaniu ograniczyć.Szczególnym powodem do satysfakcji jest liczne uczestnictwo naszych klientów w nowych inicjatywach, które uruchomiliśmy w 2021. Jedną z nich była akcja „Lepsza Optymalizacja Odpadów”, w ramach której oferowaliśmy naszym partnerom wiedzę w zakresie poziomu optymalizacji odpadów w ich firmie oraz wsparcie merytoryczne, które pozwalało im jeszcze lepiej zarządzać powstającymi odpadami. W akcji wzięło udział kilkadziesiąt firm z całej Polski. Już dzisiaj planujemy druga edycję tego udanego projektu – tłumaczą przedstawiciele Metal-Plast.


Kolejnym uruchomionym w 2021 roku programem był ECO-BONUS, który pokazał, jak wprowadzając niewielkie zmiany, można mnożyć korzyści przy okazji, chroniąc planetę. Jednym z elementów kampanii była animacja, dzięki której klienci Metal-Plast mogli poznać zasady lepszego zarządzania kontenerami na odpady, co ma znaczący wpływ na redukcję emisji CO2.2021 był dla nas także rokiem ostrożnego powrotu na imprezy targowe. W ramach kampanii „Dobry montaż – Budujesz dla Pokoleń”, której Metal-Plast jest członkiem, eksperci firmy na wielu imprezach branżowych tłumaczyli i rozpowszechniali idee budownictwa energooszczędnego.

Chcemy wierzyć, że kolejny rok będzie dla nas i naszych klientów trochę łatwiejszy od poprzedniego. Jednak bez względu na wyzwania, jakim będziemy musieli sprostać, jednego jesteśmy pewni: planeta nie może czekać i jeśli już teraz nie podejmiemy odpowiednich kroków, niekorzystne zmiany mogą być trudne do odwrócenia. Dlatego w 2022 niezmiennie będziemy aktywnie wspierać działania na rzecz ochrony środowiska i zachęcać do tego również całą branżę, bo „Nie ma Planety B” – dodają przedstawiciele Metal-Plast.


#profilemontazowe, #montazstolarki, #profilepodokienne, #recykling, #recyklingpvc, #swiebodzice

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży