| Wyświetleń:3777

Okna i drzwi Schüco z cyfrową tożsamością

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

IoF ID pozwala na tworzenie cyfrowej dokumentacji okien  i drzwi

fot. Schüco | IoF ID pozwala na tworzenie cyfrowej dokumentacji okien i drzwi

Cyfryzacja zmienia współczesne technologie budowlane, jednak proces zarządzania budynkami na ogół przebiega jeszcze w sposób tradycyjny. Dzięki opracowanemu przez firmę Schüco rozwiązaniu IoF ID wszystkie dane na temat zamontowanej w budynku stolarki można sczytać smartfonem z umieszczonych na nich etykiet, tworząc w ten sposób cyfrową dokumentację.


Szafy wypełnione fakturami, deklaracjami właściwości użytkowych, instrukcjami obsługi czy oświadczeniami gwarancyjnymi to codzienność każdego zarządcy budynku. Prześledzenie całej przechowywanej papierowej dokumentacji w poszukiwaniu potrzebnej w danym momencie informacji o stolarce okiennej jest żmudne i czasochłonne, dlatego firma Schüco opracowała inteligentne rozwiązanie, które znacznie ułatwia eksploatację stolarki okiennej zarówno zarządcom, jak i użytkownikom indywidualnym. 

Niewielkie etykiety wklejone w okna i drzwi Schüco umożliwiają serwisantom, właścicielom i zarządcom ich łatwą identyfikację oraz dostarczają potrzebnych informacji o częściach, udzielonej gwarancji czy przeprowadzonych konserwacjach. Użytkownicy indywidualni zyskują zaś możliwość tworzenia zgłoszeń serwisowych. Schüco IoF to pierwszy krok w kierunku stworzenia Internetu Fasad, w którym powłoka budynku staje się inteligentnym interfejsem pomiędzy światem cyfrowym i rzeczywistym. 

Wirtualny dowód tożsamości okien i drzwi


Etykiety Schüco IoF przechowują wszystkie ważne informacje na temat okien i drzwi, nadając im własną, cyfrową tożsamość. Każdy z elementów można łatwo zidentyfikować, zlokalizować na planie budynku i automatycznie przejść do kompletnej elektronicznej dokumentacji na jego temat. Oznacza to oszczędność czasu oraz pełną dostępność wszystkich informacji z poziomu smartfona, bez konieczności używania jakichkolwiek dodatkowych czytników. Rozwiązanie IoF ID nie wymaga również zewnętrznego zasilania czy instalacji sterowników. Każda z etykiet jest wyposażona w tag NFC umożliwiający zbliżeniowy przesył informacji oraz kod QR z linkiem, który można zeskanować kamerą w smartfonie. 

Etykieta IoF ID nadaje oknom i drzwiom cyfrową tożsamość, wystarczy ją wkleić po wewnętrznej stronie skrzydła

Po sczytaniu etykiety na oknie lub drzwiach aplikacja IoF tworzy tzw. cyfrowego bliźniaka, a wszystkie dane na jego temat są gromadzone w chmurze. Dzięki temu można je zawsze i wszędzie wyświetlić na smartfonie czy w przeglądarce za pośrednictwem IoF Manager. Można na przykład sprawdzić, jaki typ klamki został zamontowany w oknie i odczytać numer artykułu lub prześledzić historię prac konserwacyjnych. 

Cyfrowa dokumentacja i zarządzanie procesami


Schüco IoF ID to coś więcej niż tylko wirtualna baza danych. Rozwiązanie pozwala na bieżąco tworzyć dokumentację wszelkich zdarzeń, dzięki czemu administratorzy zyskują pełny wgląd w przebieg eksploatacji. Już na etapie montażu elementów okiennych i drzwiowych można zrobić im zdjęcia i powiązać je z cyfrowym modelem oraz wprowadzić datę. Taka dokumentacja może być przydatna np. w przypadku ewentualnej reklamacji. W razie przybycia zewnętrznego zespołu serwisowego, szybką lokalizację danego elementu umożliwi przypisany mu i umieszczony na planie budynku numer pozycji. IoF ID pozwala zaoszczędzić również czas na tworzenie dokumentacji audytowej. 

Za jednym kliknięciem myszką można połączyć wszystkie potrzebne dokumenty w jeden plik i odpowiednio go oznaczyć. Etykiety IoF ID mogą być stosowane w dowolnego rodzaju stolarce z aluminium lub PVC. Wystarczy wybrać dowolne miejsce, w którym ma się znaleźć etykieta, a następnie ją przykleić. Rozwiązanie jest odporne na warunki atmosferyczne i oddziaływanie promieni UV.

#systemypvc, #systemyaluminiowe, #SchuecoIoFID

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
https://www.facebook.com/schueco

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży