| Wyświetleń:4857

Grupa REHAU zawiesza działalność w Rosji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dr Veit Wagner, Prezydent Grupy REHAU

fot. REHAU | Dr Veit Wagner, Prezydent Grupy REHAU

REHAU z szokiem i wielkim niepokojem obserwuje rozwój sytuacji i cierpienia ludzi na Ukrainie. Jako firma, działająca na tym terenie, a także w Rosji i na Białorusi, podkreśla swoje stanowisko.


» zdecydowanie potępiamy atak na Ukrainę i jej mieszkańców;
» jest to wojna przeciwko ludzkości, wolności nas wszystkich i pokojowi w Europie;
» a tym samym przeciwko wartościom, za którymi opowiadamy się jako Grupa REHAU wraz ze wszystkimi naszymi podgrupami.

Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszej działalności w Rosji i na Białorusi. Szczególnie Rosja, gdzie jesteśmy obecni od wielu lat, jest dla nas ważnym rynkiem. Mamy nadzieję, że sytuacja wkrótce zmieni się na tyle, że będziemy mogli wznowić naszą działalność w obu krajach.

Naszym priorytetem jest teraz bezpieczeństwo naszych kolegów i ich rodzin na Ukrainie i w czasie ucieczki. Już jakiś czas temu zaczęliśmy przygotowywać możliwe scenariusze. Konkretna pomoc jest realizowana na różnych poziomach:

» Za pośrednictwem funduszu pomocy doraźnej "Rodzina dla Rodzin", który został zasilony przez firmę znaczącą kwotą, aby zapewnić prowadzenie natychmiastowej pomocy, a także w celu wsparcia późniejszej odbudowy.

» Poprzez zespół kryzysowy, który koordynuje wsparcie dla naszego zespołu na Ukrainie, a także dla uciekających ludzi. W tym celu jesteśmy w stałym kontakcie z miejscowym zarządem.

» Za pośrednictwem specjalnego konta, które założyliśmy, na które można przekazywać darowizny od 20 000 naszych pracowników na całym świecie. 

Mamy nadzieję, że wkrótce zapanuje pokój. Nasze myśli są z wszystkimi osobami dotkniętymi tym konfliktem.

#systemypvc, #profilepvc, #oknapvc

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży