| Wyświetleń:4380

REHAU Polska rośnie w siłę

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

REHAU przystępuje do rozbudowy zakładu produkcyjnego w Nochowie koło Śremu.

fot. REHAU | REHAU przystępuje do rozbudowy zakładu produkcyjnego w Nochowie koło Śremu.

Wiodący producent systemów okiennych i drzwiowych z polimerów, firma REHAU, przystępuje do rozbudowy zakładu produkcyjnego w Nochowie koło Śremu. Inwestycja ta jest głównym elementem programu rozwojowego firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, opiewającego na kwotę 22,4 mln euro. 


Oprócz rozbudowy zakładu w Polsce REHAU planuje także inwestycje m.in. w Rumunii (Bukareszcie, Apahida i Cluj). Łącznie na rynkach środkowoeuropejskich firma zainwestuje około 108,3 mln zł. To jednak na rozbudowę centralnego zakładu w Nochowie koło Śremu przeznaczono większą część tej kwoty, bo aż 97 mln zł. Największe przedsięwzięcie inwestycyjne REHAU w tej części Europy jest odpowiedzią na silnie rozwijający się rynek i dowodem rosnącej pozycji polskiego oddziału firmy.

Dalszy rozwój w Polsce i Europie


W ostatnich latach REHAU odnotowuje wysoki wzrost we wszystkich swoich regionach. Istniejące moce produkcyjne zakładu w Nochowie są w pełni wykorzystywane. Rozbudowa istniejącego od 1998 roku zakładu oraz centrum logistycznego pozwoli zwiększyć możliwości dostaw, utrzymać wysoką jakość i konsekwentnie realizować strategię wzrostu firmy.

Wierzymy w dalszy rozwój rynku, chcielibyśmy go wesprzeć i zabezpieczyć nowymi inwestycjami. Dzięki rozbudowie zakładu w Nochowie, a tym samym wzmocnieniu jego pozycji regionalnej, możemy skutecznie odpowiadać na potrzeby rynku i w przyszłości jeszcze lepiej wykorzystać znakomite położenie zakładu, jako serca firmy REHAU w Europie Środkowo-Wschodniej – podsumowuje działania firmy szef dywizji Window Solutions Carsten Heuer. 


Główne założenia inwestycji


Inwestycja w Nochowie koło Śremu, skąd produkty dystrybuowane są do wielu krajów w Europie, zakłada powstanie m.in. nowej hali ekstruzji profili, hali surowcowej, magazynu narzędzi, ślusarni, a także hali logistyki i komisjonowania dostaw. Zakończenie prac przewidziano jeszcze w tym roku. 

Nowe hale, nowe możliwości


Dzięki rozbudowie zakładu REHAU stworzy dodatkowe moce produkcyjne niezbędne do prężnego działania w nadchodzących latach. Inwestycja niesie ze sobą nie tylko dalszy rozwój firmy, ale również wsparcie lokalnego rynku pracy. Działania podejmowane w Nochowie wiążą się bowiem z utworzeniem nowych miejsc pracy. W Polsce firma zatrudnia obecnie ponad 600 pracowników, z czego około 400 osób w nochowskim zakładzie. Po zakończeniu nowej inwestycji zatrudnienie w nim znajdzie około 100 nowych osób. 

#systemypvc, #profilepvc, #oknapvc, #rehau, #srem

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży