| Wyświetleń:286

Grenton Day – wydarzenie w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Grenton Day – wydarzenie w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju

fot. GRENTON | Grenton Day – wydarzenie w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju

Koniec roku 2021 r. jest dla spółki Grenton szczególnie ważny. Ostatni tydzień, rozpoczynający się udziałem w Forum Polsko-Arabskim w Dubaju, został zwieńczony organizowanym w Pawilonie Polskim na EXPO 2020 wyjątkowym wydarzeniem Grenton Day.


Grenton Day zorganizowany 9 grudnia odbył się dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz zespołowi Pawilonu Polskiego na Expo 2020 w Dubaju. Motywem przewodnim Grenton Day były trendy rozwojowe w obszarach smart home, smart city oraz smart living wspierające realizację regionalnych strategii infrastrukturalnych, w szczególności strategię rozwoju budownictwa mieszkaniowego. W trakcie tego spotkana omówiono, w jaki sposób System Smart Home Grenton adresuje potrzeby lokalnego rynku, między innymi:

» zarządzanie bilansem energetycznym domu,
» optymalizację zużycia wody w gospodarstwie domowym,
» zapewnienie komfortu codziennego życia mieszkańców domu,
» zarządzanie odpadami gospodarstwa domowego.

W tym wydarzeniu czynny udział wzięli także partnerzy Grenton: Al-Alameya Group z Arabii Saudyjskiej, Smart Tech for Devices z Kuwejtu, Chain4Energy z Polski oraz SkeyNetwork z Estonii, a także zaproszeni eksperci. 

Początki nie były łatwe, a decyzja o rozpoczęciu działalności na rynku bliskowschodnim, podjęta pod koniec 2018 r., nie była w tamtym czasie oczywista. Udział w targach Gitex w Dubaju w 2018 r. i prezentowane wówczas rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych – mówi Jacek Gzyl, CEO Grenton. 


Działania spółki, aktywnie wspierane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, nabrały coraz większego rozmachu i zaowocowały podpisaniem w siedzibie PAIH w Dubaju pierwszego kontraktu z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kolejnych miesiącach zostały podpisane kolejne umowy z dystrybutorami z Arabii Saudyjskiej (2019 r.) i z Kuwejtu (2020 r.). 
Ponad trzyletnia, nieprzerwana obecność spółki Grenton w regionie Zatoki Perskiej oraz pozyskani partnerzy biznesowi, realizujący własne projekty wykorzystujące rozwiązania smart home, pozwoliły na zwieńczenie tych działań wspomnianym na wstępie wydarzeniem.
________
Grenton jest polskim producentem kompletnego systemu inteligentnego domu. System Smart Home Grenton to połączenie: przewodowych i bezprzewodowych modułów, elastycznego oprogramowania, paneli sterujących o unikalnym designie oraz intuicyjnej, spersonalizowanej aplikacji mobilnej myGrenton, która pozwala zdalnie zarządzać domem.

#GrentonDay, #smarthome, #smartcity, #smartliving

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży