| Wyświetleń:4579

OFS 2021 – Aluprof z trzynastym podwójnym tytułem Lidera Rynku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Aluprof po raz 13 Liderem Rynku Stolarki

fot. Aluprof | Aluprof po raz 13 Liderem Rynku Stolarki

Za nami Ogólnopolskie Forum Stolarki Jesień 2021 – w tym roku już po raz drugi w formie online. Dwa dni wydarzenia szczelnie wypełniały merytoryczne prelekcje i prezentacje. 


Wyłoniono również Liderów Rynku Stolarki – Aluprof (już po raz trzynasty) został nagrodzony w dwóch kategoriach: dostawca systemów aluminiowych oraz dostawca systemów roletowych. Jednocześnie awansował na siódme miejsce w rankingu najmocniejszych medialnie polskich marek w branży.

Europa renowacją stoi


Tegoroczna edycja trwała przez dwa dni, wypełniona najważniejszymi aktualnymi tematami. Głównymi zagadnieniami OFS 2021 były: europejskie fale renowacji (dzień pierwszy) i problemy z dostawami wciąż drożejących surowców (dzień drugi). Przeważali specjaliści, dziennikarze branżowi, właściciele oraz członkowie zarządów firm produkcyjnych i montażowych. Aluprof był jednym z uczestników wydarzenia.

Cieszymy się, mogąc od kilkunastu lat być aktywnym uczestnikiem Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Wyzwania, które stoją przed całą branżą budowlaną, traktujemy jako szansę rozwojową: zarówno grożący nam kryzys klimatyczny, jak i przerwane pandemią łańcuchy dostaw zmuszają nie tylko nas do przeformułowania priorytetów w ramach modelu biznesowego. Rok wcześniej rozmawialiśmy o naszych rozwiązaniach dla domów pasywnych. W tym dla budynków w krajowych falach renowacji – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.


Szczęśliwa trzynastka podwójnego lidera


Co roku podczas gali (na podstawie wyników Centrum Analiz Branżowych) wyłaniani są Liderzy Rynku Stolarki. Najczęściej są to firmy z najlepszymi w danym roku wynikami sprzedażowymi. Wbrew stereotypom na temat tej liczby, trzynastka okazała się szczęśliwa dla marki  Aluprof: już trzynasty rok z rzędu Aluprof zwyciężył, i to aż w dwóch kategoriach: Lidera Rynku Stolarki 2021 kategorii „Dostawcy systemów aluminiowych” oraz „Dostawcy systemów roletowych”. 

Aluprof potwierdza siłę marki w rankingu Top Marka

Poza doskonałymi danymi sprzedażowymi warto przy tym podkreślić medialną siłę marki  Aluprof: wśród wszystkich polskich marek plasuje się na 406 miejscu w rankingu Top Marka 2021, a wśród marek z branży stolarki na siódmym (awans o jedno w stosunku rocznym), wyprzedzając tym samym wiele silnych wizerunkowo firm budowlanych.

Dwa dni ważnych debat


Każdy dzień OFS 2021 skupiony był wokół innej tematyki. Dzień pierwszy poświęcono tematowi renowacji i rewitalizacji. Nie jest tajemnicą, że wiele państw w obawie przed pandemiczną stagnacją uruchomiło krajowe programy renowacyjne (Włochy, Niemcy, Francja), w związku z którymi można mówić o „fali renowacji”. Korzystają na tym polskie firmy, od lat obecne na rynkach Europy Zachodniej. 

Drugi dzień związany był z tematyką drożejących surowców – głównie stali i aluminium. Wzrost cen surowca, wobec presji konkurencyjnej, wpływa na ceny gotowych produktów oraz na obniżenie marży producentów. O czym przekonywali prelegenci dyskusji poświęconej recyklingowi, recykling profili może być remedium na światowy trend wzrostu cen surowców, którego końca na razie nie widać.

#systemyaluminiowe, #oknaaluminiowe, #OFS2021, #nagrody, #bielskobiala

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży