| Wyświetleń:4675

Ochrona niebezpiecznych miejsc przy oknach z napędem elektrycznym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Moduł bezpieczeństwa IQ box Safety

fot. GEZE | Moduł bezpieczeństwa IQ box Safety

Sprawnie działający system okien to doskonały sposób wentylacji, oddymiania i energooszczędności. Teraz z IQ box Safety będzie to dodatkowo bardziej bezpieczne.


Firma GEZE od lat oferuje różnego typu rozwiązania do automatyzacji drzwi i okien. Jest uznanym na świecie ekspertem w tym obszarze, który stale stara się udoskonalać swoje rozwiązania. Tym razem dostawca przedstawia system IQ box Safety, który podwyższa bezpieczeństwo użytkowania systemów okien w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej.

Dla wyższego bezpieczeństwa


IQ box Safety jest modułem bezpieczeństwa służącym do ochrony niebezpiecznych miejsc przy oknach z napędem elektrycznym. Zabezpiecza on krawędzie grożące zgnieceniem i przycięciem na głównych i bocznych krawędziach zamykających. Jako rozwiązanie sprawdzone przez TÜV gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo zgodnie z normą EN ISO 13849-1 i -2 oraz spełnia najwyższe klasy ochrony dla okien z napędem elektrycznym zgodnie z oceną ryzyka według dyrektywy maszynowej (klasa ochrony 4 wg VFF KB.01). 
Możliwość podłączenia aż do czterech czujników (dotykowych i/lub bezdotykowych) umożliwia zmienne i dostosowane do potrzeb zabezpieczenie okien z napędem elektrycznym, zautomatyzowanych za pomocą siłowników GEZE IQ windowdrive zasilanych napięciem 24V DC (od wersji oprogramowania V3.2).

Elastyczność i funkcjonalność


System daje swobodę projektowania i planowania podczas tworzenia koncepcji okien z napędem elektrycznym:

» Odpowiednie rozwiązanie do wentylacji grawitacyjnej, urządzeń do usuwania dymu i ciepła (SHEV)
» Odpowiedni do wszystkich rodzajów sterowania (centrala usuwania dymu i ciepła np. GEZE MBZ 300 lub THZ, zasilacz 24 V, KNX, IQ gear)
» Do wszystkich powszechnie stosowanych typów okien i sposobów otwierania.

Okna oddymiające


W chwili obecnej firma GEZE posiada Certyfikaty Stałości Właściwości Użytkowych dla okien na profilach takich renomowanych producentów jak Aluprof, Aliplast, Aluron, Ponzio czy Yawal. Okna oddymiające GEZE z siłownikami można wykonać praktycznie w każdym wariancie – rozwiernym, uchylnym, wychylnym, na nożycach, pionowym jak i dachowym.

» Dowiedz się więcej o module bezpieczeństwa IQ box Safety


#wentylacja, #oddymianie, #automatykaokienna, #warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY