| Wyświetleń:3818

Böhme-Kunststofftechnik – folie, które rozgrzały cały świat

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jesienią 2019 r. Siedziba firmy została przeniesiona do większego i bardziej nowoczesnego budynku w parku przemysłowym „Am Hesterkamp” w Büchen.

fot. Böhme-Kunststofftechnik | Jesienią 2019 r. Siedziba firmy została przeniesiona do większego i bardziej nowoczesnego budynku w parku przemysłowym „Am Hesterkamp” w Büchen.

Böhme-Kunststofftechnik to założone w 1980 roku przedsiębiorstwo (jeszcze pod nazwą Böhme-Industrietechnik), które z czasem stało się ekspertem w zakresie folii do zgrzewania. 


Pozostańmy jeszcze na chwilę w realiach historycznych. Böhme-Industrietechnik zostało założone przez przedstawiciela handlowego z branży tworzyw fluorowych, Hansa-Louisa Boehme. Trzy lata później w małej miejscowości Klein Pampau została powołana do życia firma pod nazwą Böhme-Kunststofftechnik GmbH & Co. KG. Prywatna spółka zainwestowała w 1989 roku w powierzchnię produkcyjną i biurową, i przeniosła swoją siedzibę do Schwarzenbek, by w następnych latach stale rozwijać własne procesy produkcyjne, jak również opracowywać produkty i rozwijać eksport do innych krajów europejskich, a później na cały świat. 
W nowym tysiącleciu Böhme-Kunststofftechnik dodatkowo wzmocniło swoją pozycję rynkową i podwyższyło standardy jakości. Od 2005 roku firma działa zgodnie z normą DIN ISO 9001:2008, posiada certyfikat, który potwierdza, że jest godnym zaufania partnerem z produktami o najwyższej jakości.

Folie, które rozgrzały cały świat


Firma Böhme-Kunststofftechnik jest dostawcą PTFE folii teflonowej do zgrzewania o grubości ok. 0,08 mm, 0,13 mm, 0,15 mm, 0,25 mm z klejem i bez kleju, oraz folii bez siatki z włókna szklanego (czysty teflon) o grubości ok. 0,25 mm, 0,50 mm z klejem i bez kleju. Folia jest o szerokości standardowej 1.000,00 mm. Dostępna również w rolkach o przyciętych na wymiar szerokościach i długościach do wszystkich typów i rodzajów zgrzewarek. Produkowana jest także jako gotowe formatki: wykrawane, sztancowane, w arkuszach kwadratowych i prostokątnych, a także jako rękawy – zgrzewane i kieszenie – zszywane.

PTFE-folia z firmy Böhme-Kunststofftechnik jest wysokojakościowa, o długim okresie wytrzymałości i żywotności, posiada znakomite właściwości oddzielające. Używana jest do zgrzewania profili z PVC oraz w przemyśle opakowań, motoryzacyjnym, a także w wielu innych branżach. W ciągu kilku lat zyskała uznanie klientów jako solidny i profesjonalny dostawca folii do Polski. Sprzedawana jest z powodzeniem w wielu krajach na całym świecie.

Sukces wymusza dalszy rozwój


W roku 2019 Böhme-Kunststofftechnik przeniosło swoją siedzibę do nowo wybudowanych zabudowań biurowych oraz dużej hali produkcyjnej. Decyzję o budowie nowej firmy podjął właściciel Hans-Louis Böhme wraz z synem Philippe-Louis Böhme, który w przyszłości przejmie rodzinny biznes. Firma ma obecnie prawie 1000 metrów kwadratowych produkcji i prawie 600 metrów kwadratowych dostępnej powierzchni biurowej.

Hans-Louis Böhme i Philippe-Louis Böhme

W ciągu ostatnich kilku lat firma rozwinęła się pod względem produkcyjnym i maszynowym. Wprowadzone zostały dodatkowo nowoczesne automaty i maszyny specjalnie przystosowane do przemysłu motoryzacyjnego i spożywczego, co pozwoliło zwielokrotnić ilość produkowanych wyrobów. Warto podkreślić, że folie od Böhme-Kunststofftechnik cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko w branży okiennej, ale właśnie także samochodowej, elektronicznej, lotniczej i branży maszyn pakujących.

Radiator z profilem ryflowanym z ramką obwodową

Z czasem w ofercie pojawiły się nowe radiatory z ramką obwodową. Warto podkreślić, że Böhme-Kunststofftechnik oferuje nie tylko nowe radiatory – te używane są odnawiane i regenerowane. Zużyta powłoka poddawana jest hartowaniu i wyżarzaniu (termiczne odtłuszczanie), a następnie dokładnemu piaskowaniu z usunięciem starej powłoki. 

#zgrzewaniePVC, #zgrzewarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY