| Wyświetleń:4432

Współpraca PRESS GLASS i A+W Software

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spotkanie inauguracyjne budowy nowego zakładu produkcji szyb zespolonych

fot. A+W Software | Spotkanie inauguracyjne budowy nowego zakładu produkcji szyb zespolonych

W wyniku trwającego kilka lat dialogu technologicznego pomiędzy PRESS GLASS i A+W Software ogłoszono nawiązanie współpracy przy projekcie budowy nowego, wysoce zautomatyzowanego zakładu produkcji szyb zespolonych na Litwie.


Jest to efekt strategicznej decyzji podjętej przez PRESS GLASS, która dotyczy postępującej automatyzacji zakładów produkujących szkło zespolone. Analiza złożoności i efektywności rozwiązań oferowanych przez firmy dostarczające oprogramowanie dla przemysłu szklarskiego doprowadziła do nawiązania partnerstwa z A+W Software, który jest dostawcą oprogramowania dla branży szkła płaskiego i stolarki otworowej.

Z technicznego punktu widzenia kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji odegrało systemowe podejście do dynamicznej optymalizacji i automatyzacji obszaru rozkroju, zarządzania automatycznymi sortownikami, optymalizacji pakowania czy planowania wydajności. Ważnym czynnikiem jest długofalowa strategia rozwoju A+W Software, dzięki której polski oddział jest dynamiczną jednostką działającą na rynku lokalnym i jednocześnie wspierającą działania na innych rynkach. Dzięki temu A+W Software Polska może zwiększyć dostępne zasoby i rozwijać kompetencje pracowników na różnych, ważnych dla PRESS GLASS rynkach. W pierwszej połowie lipca w Szczecinie odbyło się spotkanie inauguracyjne, w którym wzięły udział zespoły projektowe obu firm, inicjując tym samym rozpoczęcie wspólnego projektu.

Hubert Woźniak, Country Manager A+W Software Polska skomentował: Chociaż A+W jest globalnym dostawcą oprogramowania dla branży szkła płaskiego i stolarki otworowej, to przy globalnym charakterze naszej działalności staramy się zawsze być jak najbardziej lokalni dla klienta. To właśnie rozwój lokalnych organizacji pozwala nam lepiej rozumieć wyzwania, z jakimi mierzą się nasi klienci i odpowiadać na nie w postaci rozwiązań i funkcjonalności naszych produktów. Bardzo cieszymy się, że firma PRESS GLASS doceniła ten fakt i mamy okazję pracować wspólnie nad tym wyjątkowym projektem, którym ma być jedna z najnowocześniejszych fabryk w branży szkła płaskiego.


Ta nowa fabryka stworzy dla PRESS GLASS możliwość przeprowadzenia szczegółowego badania porównawczego dotyczącego produktywności, wydajności fabryki itp. Mieszanka koncepcji i rozwiązań, które zostaną osiągnięte pod koniec tego projektu, pozwoli znaleźć najlepszą drogę do przyszłości przemysłu szklarskiego – dodaje Alfred Cortisse, Dyrektor Operacyjny jednostki biznesowej odpowiedzialnej za rozwój oprogramowania dla branży szkła płaskiego w regionie euro-azjatyckim. 


#A+W Software, #PRESS GLASS, #Litwa, #szyby_zespolone, #fabryka, #budowa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY