| Wyświetleń:4102

OKNOPLAST wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

OKNOPLAST wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

fot. OKNOPLAST | OKNOPLAST wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu

W środę informowano, że pracownicy OKNOPLAST grożą masowymi odejściami i paraliżem fabryki, gdyż od września prawo do dodatku miała utracić blisko 1/3 załogi, która nie przyjęła szczepienia przeciw COVID-19 (przeczytaj). Jak się okazuje, producent wycofał się tego pomysłu, o czym ponownie informuje money.pl. 


Pracownicy OKNOPLAST powiadomili serwis, że po publikacji pracodawca rozesłał do nich SMS z informacją, że nie tylko otrzymają oni należną im comiesięczną premię frekwencyjną w wysokości 400 zł brutto, ale również złożył obietnicę podwyżki wynagrodzeń.

W krótkim oświadczeniu OKNOPLAST podkreśla, że chcąc zagwarantować jak najbardziej bezpieczne warunki pracy – bazując na wiedzy ekspertów – jest przekonany, że najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Jednym z proponowanych sposobów, które miałyby skłonić pracowników do szczepienia, było powiązanie zaszczepienia się z nagrodą. 

Finalnie, nowe zasady przyznawania nagrody, które miały obowiązywać od 1 września, nie weszły w życie. Jeśli chodzi natomiast o podwyżki, spółka podkreśla, że jest na etapie budżetowania i planowania podwyżek od 2022 roku, a szczegóły dotyczące wysokości wynagrodzeń są tajemnicą handlową spółki.

» Przeczytaj całość na www.money.pl

#produkcjastolarki, #COVID19, #krakow

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY