| Wyświetleń:4150

Joao Almeida z drużyny Deceuninck – Quick Step zwycięzcą Tour de Pologne 2021

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Joao Almeida z drużyny Deceuninck – Quick Step zwycięzcą Tour de Pologne 2021

fot. Photo by Bas Czerwinski/Getty Images | Joao Almeida z drużyny Deceuninck – Quick Step zwycięzcą Tour de Pologne 2021

Portugalczyk Joao Almeida z drużyny Deceuninck - Quick Step wygrał 78 edycję największego kolarskiego wyścigu w Polsce – Tour de Pologne. Drużyna „Watahy” zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej, potwierdzając czołową pozycję w światowym peletonie. 


1140 km mieli do przejechania kolarze podczas tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Zawodnicy zmagania rozpoczęli w Lublinie, aby zakończyć je niezwykle emocjonującym etapem w Krakowie, który niespodziewanie wygrała ucieczka na czele z zawodnikiem EF Educations – Nippo, Juliusem van den Berg. 

„Wataha” na drodze do zwycięstwa


Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły jednak na wcześniejszych etapach. Na drugim odcinku z Zamościa do Przemyśla na uczestników wyciągu czekał wymagający finisz z podjazdem o nachyleniu sięgającym nawet 15%. To właśnie na nim najlepszą formę pokazał Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), który po zaciętym finiszu wyprzedził Diego Ulissi’a (UAE-Team Emirates) i pierwszy minął linię mety, zakładając żółtą koszulkę lidera wyścigu. Jak się później okazało, nie oddał jej już aż do mety w Krakowie. 

Zgodnie z oczekiwaniami, najważniejszym dla losów rywalizacji okazała się sobotnia jazda indywidualna na czas w Katowicach. 

Ten dzień należał do belgijskiej „Watahy”, jak nazywana jest drużyna Deceuninck – Quick Step. Zwycięzcą etapu okazał się Francuz Remi Cavagna, który uznawany jest za specjalistę w tej dziedzinie. Oczy wszystkich kibiców zwrócone były jednak na faworytów do zwycięstwa w całym wyścigu. Jako ostatni na trasę wyruszył Joao Almeida, a jego celem było utrzymanie pozycji lidera rywalizacji. Portugalczyk zameldował się na mecie na drugiej pozycji, zaraz za swoim kolegą z drużyny, powiększając przewagę nad konkurentami w klasyfikacji generalnej. 

Ostatni, niedzielny sprinterski etap był już tylko formalnością, a celem drużyny Deceuninck – Quick Step była ochrona swojego lidera przed ewentualną kraksą, kontrola rywalizacji na trasie i pewne dojechanie do mety. Tak też się stało i Joao Almeida został drugim z rzędu zwycięzcą wyścigu w barwach belgijskiej ekipy (rok wcześniej na najwyższym stopniu podium stanął Belg Remco Evenepoel). Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Matej Mohoric (Słowenia/Bahrain Victorious), a na trzecim, najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski (Polska/Ineos Grenadiers). 

Drużyna Deceuninck – Quick Step wygrała również klasyfikację drużynową wyścigu. To kolejny duży sukces kolarzy, których menadżerem jest Patrick Lefevre. Po etapowych zwycięstwach w Tour de France czy klasyku Strzała Walońska, polskie szosy okazały się szczęśliwe i również zapewniły wiele radości dla „Watahy”. Tymczasem sezon cały czas trwa i wszystko wskazuje na to, że przed kibicami belgijskiej drużyny jeszcze wiele pięknych chwil.  

#QuickStep, #kolarstwo, #marketing_sportowy, #TourDePologne, #systemy_PVC, #Swarzędz

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY
» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży