| Wyświetleń:4017

Zmiany w Grupie REHAU – większa niezależność jednostek biznesowych i zmiany w Radzie Nadzorczej rodzinnej firmy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zmiany w Grupie REHAU – większa niezależność jednostek biznesowych i zmiany w Radzie Nadzorczej rodzinnej firmy

fot. REHAU | Zmiany w Grupie REHAU – większa niezależność jednostek biznesowych i zmiany w Radzie Nadzorczej rodzinnej firmy

REHAU robi kolejny ważny krok w kierunku silnej, zorientowanej na rynek organizacji o mocnych, niezależnych filarach. Z firmy obecnie znanej w Niemczech jako REHAU AG + Co, zostają wydzielone dwie odrębne spółki: REHAU Automotive z produktami dla przemysłu motoryzacyjnego i REHAU Industries z produktami dla budownictwa i przemysłu. 


Razem z RAUMEDIC, Meraxis oraz niedawno utworzoną jednostką ds. innowacji New Ventures, będą one stanowić w przyszłości mocne filary całej Grupy REHAU. Jednocześnie Jobst Wagner, po ponad 20 latach stania na czele Rady Nadzorczej REHAU, 1 lipca 2021 r. przekazał stanowisko prezesa swojemu bratu, a sam obejmie stanowisko wiceprezesa, które obecnie piastuje jego brat.

W ciągu ostatnich 20 lat mój brat i ja stale rozwijaliśmy Grupę REHAU i konsekwentnie wyznaczaliśmy kierunek dla silnej, aktywnej na całym świecie grupy firm – powiedział Jobst Wagner [na zdjęciu po prawej]. – U podstaw zawsze była nasza niepowtarzalna kultura, która od samego początku wyróżniała nas jako niezależną firmę rodzinną, która stawia na innowacyjność, swobodę przedsiębiorczości i bliskość w relacjach z klientem. Przede wszystkim jednak koncentrujemy się na naszych pracownikach, z którymi kontynuujemy tę udaną drogę. Dr Veit Wagner mówi [na zdjęciu po lewej]: Jako nowoczesna firma rodzinna polegamy na zmianach, które poprowadzą Grupę w trwale pomyślną przyszłość. W szczególności chcemy, aby nasze oddziały były jeszcze bardziej ukierunkowane i mocniejsze. 


Dywizja Automotive i pozostałe dywizje znacznie różnią się od siebie pod względem modelu biznesowego, struktury klientów i organizacji wewnętrznej. Poprzedni pion Automotive stanie się zatem niezależną firmą pod nazwą REHAU Automotive. Nowa jednostka biznesowa otrzyma większą autonomię, aby stać się bardziej zwinną i konkurencyjną – z większym polem manewru i podejmowania decyzji, ale nadal pod silnym parasolem Grupy REHAU. 

Nowa firma REHAU Industries będzie wspólnym parasolem dla innych działów REHAU: Window Solutions – z produktami dla branży okiennej, a także Building Solutions, Furniture Solutions i Industrial Solutions. Znajdą się w niej również międzyoddziałowe jednostki usługowe. Obie nowe firmy będą optymalnie pozycjonowane pod kątem konkurencji zorientowanej na klienta i rentownego wzrostu. REHAU Industries będzie nadal kierowany przez CEO Williama Christensena. 

Grupa REHAU pozostaje jednoczącym, silnym parasolem dla wszystkich jednostek biznesowych – kontrolowanych przez rodzinę, niezależnych i zróżnicowanych w oparciu o nasze wspólne wartości zaufania, innowacji i niezawodności – podkreśla dr Veit Wagner.


Przejście do nowej struktury ma się zakończyć w pierwszej połowie 2022 roku. Nowe zarządy rozpoczęły pracę 1 lipca 2021 roku. Dla pracowników REHAU wszystkie umowy o pracę, treści umów, jak również staż pracy pozostanie niezmieniony.

#okna_PVC, #systemy_PVC, #profile_PVC, #Przeźmierowo

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY