| Wyświetleń:3777

ThermoFibra – ciągłe włókna, lepsze efekty

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ThermoFibra od Deceuninck odpowiada na wyzwania nowoczesnego budownictwa w Polsce i Europie. Technologia belgijskiego producenta profili okiennych oferuje zupełnie nowe możliwości. To rozwiązanie wzmacnia skrzydło okienne za pomocą wtopionych w profil ciągłych pasm włókna szklanego, zapewniając wyjątkową stabilność okna oraz jego mniejszą wagę, a także, w połączeniu ze wzmocnieniem termicznym Forthex w ramie, okno osiąga maksymalne wartości izolacji termicznej. 


ThermoFibra jest dostępna w profilu okiennym Elegant, który wyróżnia się nie tylko designem. Technologia zapewnia wyjątkową stabilność okna i maksymalne wartości izolacji termicznej. Z czego wynikają tak świetne parametry? 

To między innymi efekt zastosowania w profilach ciągłych pasm włókna szklanego, co oznacza, że profil wzmocniony jest na całej długości. Pozwala to na wyeliminowanie konieczności użycia stali jako wzmocnienia, dzięki czemu okna są lżejsze i możliwa jest ich produkcja w większym rozmiarze. Zredukowanie wagi pomaga przy wykonywaniu projektów okien z większymi przeszkleniami, które są teraz modne, ponieważ sprawiają, że jeszcze więcej światła dostaje się do naszych domów.

Zwiększają się również wcześniej wspomniane maksymalne wartości izolacji termicznej, które są na poziomie Uf nawet do 0,88 W/m²K. Brak stali dodatkowo zwiększa ten efekt, ponieważ w skrzydłach wyeliminowane zostają mostki termiczne. Dodatkowo cały materiał, z którego zbudowana jest ThermoFibra, nadaje się do recyklingu. Włókno szklane jest oddzielane od PVC w należącym do Deceuninck zakładzie recyklingu w Diksmuide (Belgia).

Unikalne parametry termiczne, które przekładają się na oszczędności, ograniczenie emisji CO2 i wyjątkowy design okna (dzięki zastosowaniu włókna szklanego możliwe było zredukowanie przylgi z 9 mm w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm, co jest niespotykane na rynku), znacząco wpłynęły na estetykę okna; pojawiła się możliwość realizacji okien o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą.

Najważniejsze zalety skorzystania z tej technologii to:

» uproszczenie produkcji dzięki wyeliminowaniu kilku etapów w procesie produkcyjnym, występujących w przypadku używania wzmocnienia stalowego, 

» zmniejszenie complexity – a więc łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi,

» zmniejszenie ciężaru okien – poprawa warunków pracy (lżejsze elementy) oraz oszczędność w transporcie (mniejsza waga ładunku, lepsze wypełnienie samochodów), 

» wyróżnik na rynku – unikalne rozwiązanie, które ma także zalety dla klienta końcowego, jakimi są unikalne parametry termiczne (oszczędności, ograniczenie emisji CO2) oraz wyjątkowy design okna – dzięki zastosowaniu włókna szklanego możliwe było zredukowanie przylgi z 9 mm w standardowym skrzydle Elegant (co już było wyjątkowe na rynku), do 7 mm – niespotykane na rynku, co znacząco wpłynęło na estetykę okna. Ponadto istnieje też możliwość realizacji okien o dużych rozmiarach – nie tylko białych, ale także okleinowanych, bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku profili standardowych, wzmacnianych stalą.
Jest to zdecydowanie rozwiązanie unikalne na rynku, wprowadzające nową jakość. Potwierdziło to w ostatnim czasie Jury Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, nagradzając powyższą technologię i przyznając firmie Deceuninck jedną z jedenastu statuetek tegorocznego Laureata programu i certyfikat poświadczający przyznanie Znaku Jakości IRBS. Z kolei kapituła konkursu TopBuilder 2020, który jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych na polskim rynku budowlanym, przyznała rozwiązaniu ThermoFibra nagrodę w kategorii Nowość i Innowacja Roku.

» Więcej na: www.elegant.deceuninck.com 


Artykuł promocyjny
#ThermoFibra, #wzmocnienia_okienne, #profile_PVC, #okna_PVC, #oknaElegant

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY