| Wyświetleń:4066

Dakea Ultima Energy – po prostu lepsza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dlaczego warto zdecydować się na okna dachowe?


Badania naukowe nie pozostawiają wątpliwości – światło dzienne wpływa korzystnie na nasz cykl dobowy, redukuje stres, wpływa na koncentrację, a nawet na kondycję naszego wzroku. Jest więc jedną z podstaw zdrowej egzystencji, dlatego jeśli musimy przebywać w pomieszczeniach, to warto zadbać o to, aby były one maksymalnie doświetlone. W ten sposób jednocześnie będziemy rzadziej korzystać ze światła sztucznego, co obniży rachunki za prąd.


Istnieją co najmniej 4 sposoby na doświetlenie poddasza: montaż okna fasadowego, montaż okna dachowego, wstawienie tzw. wolego oka oraz zbudowanie lukarny. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż okien w połaci dachu. Nie bez powodu – okna dachowe wpuszczają do wnętrza nawet 50% więcej światła niż pionowe okna fasadowe o takiej samej wielkości. Okno dachowe Dakea Ultima Energy łączy w sobie wysokiej jakości materiały, technologię produkcji, by dostarczyć wysokiej jakości okno w rozsądnej cenie.

Ultima Energy – energooszczędność to podstawa


Dwukomorowy pakiet trzyszybowy okna dachowego Dakea Ultima Energy to doskonałe połączenie różnych rodzajów szyb, powłok niskoemisyjnych oraz komór wypełnionych gazem kryptonem. Struktura tego okna dachowego zapewnia lepszą izolację, dzięki czemu pomaga zatrzymać ciepło w ogrzewanym pomieszczeniu, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. W efekcie okna z potrójnymi szybami, z poprawioną wartością współczynnika U całego okna wpływają na doskonałą efektywność energetyczną: w wersji z drewna (0,99 W/m2K), jak i PCV (1,0 W/m²K). 

Ogromny wpływ na parametry okna Ultima Energy ma też budowa zestawu szybowego wypełnionego kryptonem, który przewodzi ciepło o 46% mniej skutecznie niż w przypadku najczęściej stosowanego argonu. Dodatkowo zastosowano dwie różne powłoki szyby: odbijającą ciepło i chroniąca przed promieniami słonecznymi. Okno spełnia wymagania prawne, co do energooszczędności na poddaszu użytkowym – również według standardu WT 2021. Te energooszczędne walory okna Ultima Energy przyczyniają się też w szerszej perspektywie do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie i zmniejszenia zużycia energii, co nie jest bez znaczenia dla środowiska naturalnego.

Komfort użytkowania – dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo


Jednym z najważniejszych zadań okna dachowego jest zapewnienie ciszy w pomieszczeniach, w których jest ona podstawą – sypialniach, salonach czy pokojach dziecięcych. Rozwiązania zastosowane w oknie dachowym Ultima Energy pozwalają redukować hałasy z zewnątrz o 50% lepiej w porównaniu do standardowych okien. Dotyczy to także hałasu spowodowanego padającym deszczem. Hartowane szkło zewnętrzne (6 mm grubości), wewnętrzna szyba laminowana (2 x 3mm) 

z dwiema warstwami dźwiękochłonnej laminacji, oblachowanie z powłoką dźwiękochłonną przekładają się zmniejszenie poziomu dźwięku wewnątrz pomieszczenia o 38dB. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wytrzymałości okna dachowego Ultima Energy wzbogacona została w pakiet szybowy SAFE GUARD. Daje on pewność, że żadne szkło nie wpadnie do wewnątrz pomieszczenia w wyniku uderzenia wewnętrznego lub zewnętrznego. Bezpieczny pakiet ochronny chroni przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi i uderzeniami z zewnątrz, takimi jak spadające gałęzie. Pakiet SAFE GUARD oznacza też, że okno Ultima Energy objęte jest dożywotnią gwarancją na stłuczenie pakietu szybowego w wyniku gradobicia. Całe okno objęte jest 20-letnią gwarancją.

W dobie niezwykłego postępu technologicznego okien dachowych i metod ich instalacji, decyzja o wstawieniu okien połaciowych nie jest wyborem albo-albo. Wysokiej jakości produkt – jak okno Dakea Ultima Energy, zainstalowany przez profesjonalnego dekarza, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Komfort użytkowania gwarantowany!

» Dowiedz się więcej na dakea.pl/ultima-energy


Artykuł promocyjny
#Ultima_Energy, #okna_dachowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!