| Wyświetleń:3679

Prezes firmy Okna Debow o wyzwaniach na 2021 rok

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Okna Debow weszła w 2021 rok z optymizmem oraz ambitnymi planami. O osiągnięciach z minionego roku i celach na kolejne miesiące opowiada Rafał Prucnal, prezes firmy Okna Debow.


Jak podsumowałby Pan rok 2020 w kontekście działania firmy Okna Debow?

Powiedziałbym, że ten rok był bardzo wymagający, pełen niepewności przed nieznanym. Pomimo tego stale towarzyszyła nam wielka determinacja na przetrwanie przeciwności i osiągniecie zakładanych celów. Każdego poranka odbywały się rozmowy z dyrektorami. W pierwszej kolejności padało pytanie: czy wszyscy pracownicy są na stanowiskach? Kogo brakuje? Niestety nasi pracownicy również chorowali na tę „nieszczęsną chorobę”, powstawały luki kadrowe, mające wpływ na proces zarówno produkcyjny, jak i logistyczny.

Jakie cele udało się osiągnąć i co pozytywnego zdarzyło się w minionym roku?

Pomimo całej tej covidowej sytuacji, udało nam się osiągnąć z nadwyżką wyznaczone cele sprzedażowo-produkcyjne, za co jestem bardzo wdzięczny, zarówno naszym klientom, jak i pracownikom. W ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż systemów przesuwnych HST, dlatego w firmie powstała wyspecjalizowana komórka zajmująca się tworzeniem tego wyjątkowego produktu. 

Czy pandemia, która wybuchła w Polsce wiosną, zmusiła firmę do zmiany strategii?

Oczywiście, że tak. Myślę, że pandemia zmusiła każdą firmę do zmiany strategii. W krótkim czasie musieliśmy przejść na pracę online, jak również nauczyć się funkcjonować w tzw. reżimie sanitarnym.  Cała strategia firmy musiała być korygowana i dostosowywana do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Pomimo wielu zagrożeń, zdecydowaliśmy się na otwarcie nowych salonów firmowych w Katowicach oraz Węgierskiej Górce. W planach mamy kolejne otwarcia w 2021 roku, m.in. w Krakowie, Dębicy, Niepołomicach oraz naszym rodzinnym Przeworsku.

Jak ocenia Pan wpływ pandemii na ogólną sytuację firmy?

Okres pandemii z pewnością wiązał się z wieloma obciążeniami psychicznymi, ale pokazał równocześnie siłę oraz determinację całego zespołu w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Nie jest ważne, ile straciliśmy w tym trudnym okresie pieniędzy, ale istotne jest to, że nadal funkcjonujemy, nie redukując przy tym zatrudnienia. W dalszym ciągu stawiamy na rozwój, wzrost zatrudnienia, realizowanie ambitnych celów sprzedażowych. 

Jakie plany i cele ma firma Okna Debow na rok 2021?

Cele na 2021 rok oczywiście zostały wyznaczone i są one ambitne. Zespół jest zwarty oraz gotowy do działania. Stale prowadzimy rekrutację w dziale produkcyjnym i handlowym. Otwieramy kolejne salony firmowe. W planach jest również rozpoczęcie budowy nowej hali produkcyjnej oraz zakup nowoczesnego parku maszynowego do produkcji aluminium. W najbliższym czasie planujemy również wdrożenie nowego oprogramowania, które pozwoli nam zoptymalizować procesy produkcyjne. 

» Więcej informacji na: www.oknadebow.pl


#stolarka_otworowa, #produkcja_stolarki, #stolarka_PVC, #Dębów

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


LACOBEL line – nowa linia paneli drzwiowych VEYNA

LACOBEL line – nowa linia paneli drzwiowych VEYNA

Lacobel Line to najnowsza kolekcja paneli drzwiowych...

Bezpieczeństwo pracy w budownictwie w 2020 roku

Bezpieczeństwo pracy w budownictwie w 2020 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawił właśnie...

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Duże przeszklenia dają nam możliwość kontaktu z...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży