| Wyświetleń:3901

Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dobre drzwi zewnętrzne powinny skutecznie chronić przed chłodem, hałasem oraz zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, przy okazji doskonale wpisując się w ogólną estetykę całej nieruchomości. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model drzwi do domu? O najważniejszych kryteriach, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX. 


Drzwi wejściowe to więcej niż tylko zabezpieczenie mieszkania. Użytkujemy je każdego dnia, a one w sposób znaczący wypływają na wygląd nieruchomości. Drzwi są także pierwszym elementem, z którym mają kontakt zaproszeni przez nas goście, dlatego bardzo ważne jest, aby spełniły one wszystkie oczekiwania inwestora. Na co zwrócić więc szczególną uwagę przy wyborze modelu idealnego?

Izolacyjność i zabezpieczenia


W pierwszej kolejności podczas zakupu drzwi wejściowych warto wziąć pod uwagę współczynnik przenikalności cieplnej. Jest to wyjątkowo istotne, gdyż wartość takiego współczynnika informuje o tym, jaka ilość ciepła będzie przenikać w ciągu godziny przez metr kwadratowy drzwi. Im niższa jest wartość współczynnika Ud, tym skuteczniej drzwi będą chroniły mieszkanie przed chłodem.

Drzwi klasy premium charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem Ud, który wynosi od 0,66 do 1,2 W./(m²·K). Jest to zatem rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, dla których ważne są zagadnienia dotyczące termoizolacji i energooszczędności, a w szerszej perspektywie.

Oprócz termoizolacji, ważnym aspektem jest również współczynnik izolacji akustycznej, oznaczany symbolem Rw. Tego typu parametr powinien być brany pod uwagę przede wszystkim w sytuacji, gdy dana nieruchomość położona jest w dość hałaśliwym otoczeniu. Kiedy nasze miejsce zamieszkania wiąże się z nadmiarem hałasu z zewnątrz, musimy się przed tym chronić. Dlatego, gdy wybieramy drzwi wejściowe, zwróćmy szczególną uwagę na wartość współczynnika Rw. Jest to ważne, ponieważ im większą wartość on posiada, tym lepiej dane drzwi będą chroniły nas przed dobiegającymi dźwiękami z zewnątrz.

Wysokiej jakości drzwi klasy premium charakteryzują się także wysoką odpornością na obciążenie wiatrem, jak i świetną klasą wodoszczelności. W tego rodzaju modelach często stosowane są specjalne powłoki ochronne, które nie tylko chronią przed wilgocią, ale także promieniowaniem UV. Oprócz tego, drzwi premium powinny być wyposażone również nowoczesne zabezpieczenia antywłamaniowe. Dla przykładu, te spod szyldu AWILUX posiadają nie tylko wysokiej klasy bezpieczne zamki, ale także wytrzymałe okucia i bardzo solidny panel w szerokiej palecie wzorniczej i kolorystycznej.

Montaż


Oprócz samych parametrów drzwi, bardzo istotnym elementem jest również ich odpowiedni montaż. Wpływa on nie tylko na wygodę użytkowania, ale także na utrzymanie właściwości termicznych i akustycznych.

Drzwi wejściowe do budynku montuje się podobnie jak okno, dlatego trzeba pamiętać o tym, aby wyeliminować obwodowy mostek termiczny. Prace montażowe powinny być więc wykonywane zgodnie z instrukcją producenta, aby zachować gwarancję i cieszyć się z bezproblemowego użytkowania przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Estetyka najwyższej klasy


Drzwi klasy premium powinny się także świetnie prezentować. Uderzające różnice w wyglądzie, w porównaniu z innymi rozwiązaniami, są widoczne już na pierwszy rzut oka. Kolor oraz materiał wykonania drzwi wejściowych powinien być odpowiednio dobrany do stylu oraz kolorystyki bryły budynku. 

Stolarka drzwiowa może zostać wykonana z drewna, PVC albo aluminium. O jakości wykonania decyduje przede wszystkim technologia produkcji. Zamawiający mogą zdecydować się na wybór standardowego rozwiązania, ale także zamówić drzwi skonfigurowane samodzielnie, zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Drzwi klasy premium zapewniają nie tylko ciepłe i energooszczędne wnętrze, wysoką trwałość na długie lata czy solidne zabezpieczenie domu, ale także nowoczesny design. Poszukując rozwiązania wysokiej jakości mamy do dyspozycji ponad 70 modeli nowych drzwi zewnętrznych AWIDOOR w czterech nowych liniach produktowych: AVANGARDE, PRESTIGE, STYLE i GARDEN, a także możliwość stworzenia indywidualnego rozwiązania. Te propozycje, powstałe w oparciu o realne potrzeby inwestorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych, zostały stworzone po to, aby ułatwić wybór inwestorom, a szeroki wachlarz stylistyczny trafi w gusta wszystkich zainteresowanych osób, pozwalając im cieszyć się nowoczesnym designem i bezpieczeństwem przez długie lata.

#drzwi_zewnętrzne, #AWIDOOR, #Leszno

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


LACOBEL line – nowa linia paneli drzwiowych VEYNA

LACOBEL line – nowa linia paneli drzwiowych VEYNA

Lacobel Line to najnowsza kolekcja paneli drzwiowych...

Bezpieczeństwo pracy w budownictwie w 2020 roku

Bezpieczeństwo pracy w budownictwie w 2020 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawił właśnie...

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Pionowe okna FAKRO – dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Duże przeszklenia dają nam możliwość kontaktu z...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży