| Wyświetleń:3537

Co łączy nowoczesne okna i kolory Pantone 2021?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

OknoPlus - szare ramy okienne

fot. OknoPlus

OknoPlus - szare ramy okienne


Wnętrze w kolorach Pantone

fot. OknoPlus

Wnętrze w kolorach Pantone

OknoPlus - szare ramy okienne

fot. OknoPlus

OknoPlus - szare ramy okienne

Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty: gramy bezpiecznie i stawiamy na biel lub wybieramy fakturę drewna. Na szczęście czasy, w których okna traktowane były wyłącznie jako element budowlany, a paleta możliwości kończyła się na kilku nieciekawych rozwiązaniach, odeszły w zapomnienie. 


Dziś w wyborze wykończenia czy barw ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia, której i w tym roku nie zabrakło Instytutowi Pantone. Na wybiegach, w aranżacjach wnętrz i nowoczesnej stolarce będzie królował naprawdę niezwykły duet: kojący Ultimate Grey i optymistyczny Illuminating Yellow.

Okna na miarę XXI wieku? Mniej znaczy więcej!


Brzmi przewrotnie, ale nie sposób się nie zgodzić. Od kilku sezonów serca architektów i inwestorów bez dwóch zdań podbija zacieranie się granic między tym, co w środku i na zewnątrz. Stąd w nowoczesnych projektach okien główne role grają: wielkogabarytowe szkło, smukła rama, ukryte elementy konstrukcyjne i nienachalne akcesoria. Takie połączenie nie tylko idealnie doświetli każde wnętrze, ale z powodzeniem połączy dom z werandą, tarasem lub ogrodem. 

Coraz węższe profile (110 mm w Reveal czy Morlite), całoszklane okna narożne bez szerokiego łącznika czy innowacyjne szyby – im większe okno i pozbawiona podziałów tafla szkła, tym lepiej – podkreśla Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus.


Mówiąc o niegasnących trendach, nie można zapomnieć o aluminium, które wyniosło możliwości projektowe na zupełnie nowy poziom. Statyka metalu i jego mały ciężar własny pozwalają na tworzenie zupełnie niebanalnych konstrukcji. W ten sposób duże przeszklenia stają się jeszcze większe.

Co ma ALU do Pantone?


Okno aluminiowe to prawdziwy kameleon branży stolarskiej – bez problemu dopasujemy je do każdego wnętrza, a możliwości wykończenia są niemal nieograniczone. Może wyglądać jak ciepłe drewno lub surowy metal. Z łatwością nadamy mu również dowolny odcień z palety kolorów RAL. Zatem jeśli chcemy, by było naprawdę modnie postawmy na tegoroczny wybór Instytutu Pantone – spokojną, kojącą szarość Ultimate Grey. Oszczędny w przekazie Ultimate Grey nie skupia na sobie uwagi, ale jest jak budująca fundament skała – sprzyja spójności projektu i pozwala na realizację dalszych wizji architektonicznych. A to dopiero początek opcji. 

W naszej ofercie znaleźć można propozycję stolarki dwukolorowej - tu profile mają różną kolorystykę na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Możemy wówczas tak dopasować kolor okien, by komponował się z elewacją budynku, nie rezygnując przy tym z wymarzonych barw we wnętrzach – podkreśla Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus. 


A jeśli i to okaże się niewystarczające, do dyspozycji mamy kolory strukturalne IGP i TIGER, folie Renolit czy powłoki anodowane: gold, silver, champagne, bronze, olive, black.

Okna w odcieniach szarości sprawdzą się zarówno w nieco surowych, industrialnych wnętrzach, miejskich loftach, nowoczesnym minimalizmie, a także w aranżacji w stylu skandynawskim, która od lat nie daje się zrzucić z podium najmodniejszych trendów kompozycyjnych.

Siła kontrastu


Z pozoru z dwóch różnych światów, jeden stonowany i spokojny, drugi – wyrazisty i świeży. Ultimate Grey i Illuminating Yellow to jednak duet ze wszech miar doskonały, który pozwala stworzyć zarówno subtelną kompozycję, jak i zaskakujące, graficzne wnętrze. Jeśli jesteście fanami minimalizmu, postawcie na szare profile okienne i szare ściany, a żółć niech zagości w pomieszczeniu w postaci kwiatów lub subtelnych elementów dekoracyjnych. Ci, którzy lubią zaszaleć, mogą wybrać żółte meble, cytrusowe lampy i wyróżniające się dywany, które zagwarantują efekt WOW zbudowany na niebanalnych kontrastach.

Kolory Pantone i stolarka firmy OknoPlus? Dlaczego nie! Rozwój technologii i rosnące możliwości produkcyjne pozwalają dziś inaczej spojrzeć na projekt domu – okna i ich kolor stają się ważnym elementem dekoracyjnym, wpływającym na architekturę oraz aranżację wnętrz. Przecież ramy nie muszą być wyłącznie białe!

#ALU, #Pantone, #kolory, #OknoPlus, #stolarka_aluminiowa, #Kraków

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


VEYNA INDIVIDUAL – nowa paleta kolorów z wyczuwalną strukturą

VEYNA INDIVIDUAL – nowa paleta kolorów z wyczuwalną strukturą

Nowe kolory charakteryzują się ciekawą strukturą...

RESET – montaż na dachach o kącie nachylenia od 5 stopni

RESET – montaż na dachach o kącie nachylenia od 5 stopni

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu...

Jak chronić przed hałasem? Izolacja akustyczna w fasadach aluminiowo-szklanych

Jak chronić przed hałasem? Izolacja akustyczna w fasadach aluminiowo-szklanych

O negatywnym wpływie hałasu na zdrowie, ale również...

Move – jeden system, wiele możliwości

Move – jeden system, wiele możliwości

MACO i HAUTAU łączą kompetencje, by zaprezentować...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży