| Wyświetleń:3757

Akcjonariusze ML System podjęli decyzję o nieprzeprowadzaniu emisji akcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Akcjonariusze ML System podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 30 września, podjęli decyzję o nieprzeprowadzaniu emisji akcji serii F. Sukces wcześniejszej emisji akcji i pozyskane środki z dotacji PARP pozwolą na sfinansowanie projektu Active Glass.


Oczekujemy, że na koniec 2023 r. będziemy dysponować łączną zdolnością produkcyjną kwantowych szyb zespolonych w wysokości do 20 tys. m² miesięcznie. Dzięki funduszom pozyskanym w sierpniowej emisji akcji w wysokości blisko 60 mln zł oraz dotacji PARP w kwocie blisko 90 mln zł mamy zapewnione finansowanie projektu Active Glass. Nasza strategia w zakresie nowej ery kwantowej zakłada przekroczenie w 2024 r. 400 mln zł przychodów przy atrakcyjnej rentowności – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System. 


Celem ML System jest osiągnięcia pozycji globalnego dostawcy produktów bazujących na technologii kropek kwantowych dla szkła fotowoltaicznego, dedykowanych obiektom architektonicznym i sektorowi automotive. W latach 2020-2024, spółka planuje przeznaczyć na inwestycje do 216 mln zł na rozwój strategicznych projektów fotowoltaicznych: Active Glass, 2D Glass, Quantum Glass oraz rozbudowę infrastruktury magazynowo-logistycznej.

Równolegle początkiem sierpnia rozpoczęliśmy projekt badawczy mający na celu stworzenie ogniwa tandemowego wysokiej sprawności – łączącego zalety nanowarstw kwantowych i klasycznego krzemu. Mamy nadzieję że nasze ogniwa będą stanowiły kluczową technologię dla europejskich GigaFabryk ogniw fotowoltaicznych – dodaje Dawid Cycoń.


W lipcu 2020 r. spółka zawarła dwie strategiczne umowy o współpracy z globalnymi producentami szkła: Guardian Glass oraz Pilkington Automotive Poland. W ramach kooperacji z Guardian Glass, jednym z globalnych liderów produkcji szkła budowlanego, produkty ML System z obszaru BIPV będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie, dzięki czemu spółka będzie mieć dostęp do największych projektów w Europie w zakresie dużych przeszkleń fasadowych. Umowa współpracy z Pilkington Automotive Poland, wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów, dotyczy projektu badawczego, zmierzającego do wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

#branża_BIPV, #powłoka_kwantowa, #active_glass, #Zaczernie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rozwój polskiego rynku zabezpieczeń w 2021 roku

Rozwój polskiego rynku zabezpieczeń w 2021 roku

Jak pokazują dane z portalu Statista.com, wykorzystanie...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży