| Wyświetleń:3256

Technologiczna ochrona tkaniny markizowej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Markilux prezentuje unowocześnioną przeciwsłoneczną tkaninę "sunvas perla FR", która obecnie jest zarówno wodoszczelna jak i ognioodporna zgodnie z klasą ochrony przeciwpożarowej B1. Uzyskano to  z wykorzystaniem powłoki poliuretanowej FR.


Aktualnie dla spełnienia norm ochrony przeciwpożarowej DIN EN 13501-1 dla budynków użyteczności publicznej opracowano niemalże przejrzystą i przyjazną dla środowiska powłokę FR. Skrót wywodzi się od angielskiego określenia flame retardant.

Nowe wykończenie 'sunvas perla FR' łączy w sobie pozytywne właściwości tkanin 'sunsilk perla FR' i 'sunvas perla'. Poszycie przeciwsłoneczne jest zatem wodoodporne, niepalne i przezroczyste", mówi Michael Gerling, dyrektor zarządzający ds. technologii i produkcji.


Kolory działają więc prawie tak samo intensywnie, jak w przypadku niepowlekanych wzorów. Nieco mleczny wygląd spodu tkaniny, który był znany z powlekanego "sunsilk fabric", nie jest już obecny z "sunvas perla FR". Było to technicznie trudne, ponieważ wykończenia chemiczne "trudnopalne" i "wodoodporne" wykazywały przeciwne reakcje fizyczne. Tutaj musieliśmy być kreatywni, aby nadać tkaninie pożądane właściwości – dodaje.


Według Gerlinga, dodatki w wykończeniu FR przyciągają wodę, podczas gdy klej do fluoropochodnych węglowodorów, który sprawia, że tkanina jest wodoodporna, ma działanie zmniejszające palność. Obejmuje to również zastosowanie bezhalogenowego, a tym samym bardziej przyjaznego dla środowiska, trudnopalnego wykończenia. Ale tkanina ma też inną zaletę. Poszycie markizy jest teraz trwale elastyczne, nawet w niskich temperaturach. Oprócz wykończenia FR, poszycie markizowe jest również impregnowane SFC, dzięki czemu pozostanie nadal odporne na zabrudzenia i warunki atmosferyczne.

#markiza, #materiał, #przeciwpożarowe, #ppoż, #markilux, #Emsdetten, #sunvas perla fr

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

ML System postuluje skalkulowanie rozliczeń w taki...

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland z Wrześni wziął udział we wdrożeniu...

Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Po 20 latach nadchodzi czas na zmiany. Od 1 września...

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Po wiosennej premierze okna Reveal, wraz z początkiem...

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

W Nowym Jorku powstaje apartamentowiec, będący...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży