| Wyświetleń:3325

Eko Marka 2020 przyznana firmie REHAU

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Eko Marka 2020 przyznana firmie REHAU

fot. REHAU | Eko Marka 2020 przyznana firmie REHAU

Eko Marka 2020 w kategorii rozwiązania energooszczędne dla budownictwa została przyznana firmie REHAU.


To ważny sygnał w branży. Odpowiedzialność wobec ludzi i środowiska naturalnego ma dla nas szczególne znaczenie. Potwierdzają to liczby. W ostatnich latach, w skali globalnej od 2014 roku, odsetek profili wyprodukowanych przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu rósł stopniowo z 25% do obecnie 40%, a w najbliższym roku wzrośnie nawet do 50%. W Polsce od naszych Klientów odbieramy i przerabiamy aż 90% niewykorzystanych profili okiennych. W ten sposób dbamy o naszą planetę – komentuje REHAU.


Przypomnijmy, że w Śremie zlokalizowana jest jedna z najnowocześniejszych linii tego typu w Europie. Wyposażona jest w separatory stali, zanieczyszczeń gumy, miękkiego PVC pochodzącego z uszczelek koextrudowanych. Wszystko to powoduje, że zakład jest w pełni zautomatyzowany, a produkty wysokiej jakości. Obecnie przetwarzanych jest blisko 800 ton odpadu miesięcznie i ilość ta stale rośnie.

Dzięki zrównoważonym procesom produkcja profili okiennych pod marką REHAU EcoPuls wiąże się w porównaniu z tradycyjnymi profilami ze znacznie mniejszą emisją CO2, ponieważ jej poziom podczas wytwarzania materiałów pochodzących z recyklingu jest niższy o 88%. Potencjał redukcji wynosi łącznie 97 000 ton CO2 w skali roku, czyli tyle, ile może absorbować las, w którym rośnie niemal 8 milionów drzew.

Warto dodać, że Grupa REHAU, jako jedyna w Polsce, może pochwalić się ponownym wykorzystywaniem i przetwarzaniem starych okien PVC – dodają przedstawiciele REHAU.


#Śrem, #profile_PVC, #recykling_PVC, #okna_PVC

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY