| Wyświetleń:3542

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od Fimtec-Polska zestaw urządzeń do cięcia listew przyszybowych. Zestaw obejmuje piłę jednogłowicową PANDA 300 ECHO z numerycznie sterowanym przymiarem rolkowym ASSOMAK BRAIN.


Podstawowym założeniem inwestycji była doskonała precyzja pomiaru i jakoś cięcia listew. Zestaw świetnie się sprawdził, a OKNOPLAST podjął decyzję, aby zainwestować w kolejne maszyny od FOM INDUSTRIE. W pierwszym kwartale 2020 na hali produkcyjnej stanęła nowa piła dwugłowicowa BLITZ 55 z tarczą 550 mm, z numerycznym ustawieniem kąta cięcia (możliwość cięcia na kąt 12°) to jeden z popularniejszych modeli pił oferowanych przez FIMTEC. 

OKNOPLAST po przeanalizowaniu dostępnych na rynku rozwiązań zdecydował się na piłę BLITZ 55 z uwagi na bardzo dobrą jakość cięcia profili scalonych już z uszczelkami. Ponadto maszyna została wybrana ze względu na swoją sprawdzoną i nowoczesną konstrukcję oraz na dobre doradztwo techniczne i profesjonalny, dostępny serwis firmy FIMTEC-POLSKA – mówi szef zakładu Pan Andrzej Zając.


Jest to wszechstronny i nowoczesny model o wysokiej precyzji cięcia i kilku inteligentnych, innowacyjnych rozwiązaniach:

» osłony głowic wyposażone w światła LED informują operatora swoimi kolorami o statusie maszyny;

» system automatycznego tępienia rogów profili dla profili skrzydeł w drzwiach dwuskrzydłowych;

» eliptyczny ruch tarcz tnących;

» opatentowane dociski poziome z systemem tłumienia uderzenia oraz dociski pionowe. 

Piła wyposażona jest w najnowszy, intuicyjny i przyjazny użytkownikowi software FST Cut 4.0. Blitz 55 daje możliwość cięcia dużych przekroi profili od największych słupów fasadowych po ramy systemów przesuwnych HST – nadmienia Jan Byrczek z Fimtec-Polska.


#produkcja_stolarki, #automatyzacja_produkcji, #Wysogotowo, #Kraków

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY