| Wyświetleń:3368

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

fot. Nice

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO


Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

fot. Nice

Nice otwiera drzwi do Inteligentnego Domu FIBARO

Gdy w sierpniu 2018 Nice i FIBARO połączyły siły, pojawiły się pierwsze deklaracje i zapowiedzi w zakresie integrowania rozwiązań i produktów obu firm.    


Podczas CES 2020 w Las Vegas FIBARO zaprezentowało wyczekiwaną przez rynek, nową generację centrali do zarządzania inteligentnym domem – Home Center 3. To nowatorskie rozwiązanie zapoczątkowało nowy etap integracji urządzeń FIBARO i Nice – w ramach wspólnego systemu zarządzania inteligentnym domem. Dziś premierę ma kolejne nowe rozwiązanie integrujące rozwiązania obu marek: BiDi Z-Wave


W prostocie siła


BiDi Z-Wave to miniaturowe urządzenie (wielkością porównywalne do pendrive) pozwalające obsługiwać automatykę bramową Nice z centralkami wyposażonymi w złącze diagnostyczne, zgodne z systemem Nice Opera. BiDi Z-Wave umożliwia otwarcie, zamknięcie, zatrzymanie bramy wjazdowej i garażowej,a także udostępnia informacje o położeniu bramy wraz ze statusami diagnostycznymi, szczególnie istotnymi dla instalatorów.

Nowe urządzenie staje się kolejnym – po FIBARO Home Center 3 – łącznikiem ze światem smart home FIBARO i Nice w oparciu o technologię Z-Wave. Od teraz  brama wjazdowa i garażowa nie będzie tylko zwykłym urządzeniem wykonawczym, ale aktywnym elementem systemu inteligentnego domu. Brama wyposażona w napędy Nice obsługiwana przez aplikację FIBARO Home Center App (nagrodzoną CES Innovation Honoree 2019) wyśle równocześnie z jej uruchomieniem sygnał do centrali, która na jego podstawie wykona określone czynności – np. włączy światła w ogrodzie lub wiatrołapie, rozbroi alarm i podniesie rolety w domu. Rozwiązanie to tworzy wiele unikalnych możliwości i scenariuszy realizowanych na posesji. Dziś brama może być częścią zaprogramowanego szeregu zdarzeń podnoszących bezpieczeństwo i komfort użytkownika. 

Bramy zautomatyzowane przez produkty Nice wyposażone w moduł BiDi Z-Wave wciąż będą mogły być sterowane przez piloty Nice, a dodatkowo również za pomocą systemu FIBARO i podłączonych do niego urządzeń (np. FIBARO KeyFob, FIBARO The Button), a także aplikacji mobilnej FIBARO i asystentów głosowych (Amazon Alexa, Google Assistant). Dzięki temu mieszkańcy będą mogli sterować bramą z dowolnego miejsca na świecie i zdalnie i  bezpiecznie otworzyć ją np. dla ogrodnika, kuriera lub firmy remontowej. Instalacja BiDi Z-Wave jest bardzo prosta i ogranicza się tylko do podłączenia go do dedykowanego gniazda obecnego w większości centralek sterujących automatyką Nice. 

Metka „Made in Poland” liczy się na świecie


Warte podkreślenia jest także to, że inżynierowie FIBARO i Nice współpracowali razem przy prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych tego produktu. 

Jako osobę związaną ze strukturami grupy Nice od ponad 20 lat, szczególnie cieszy mnie fakt, że to właśnie w Polsce, w podpoznańskiej fabryce FIBARO odbywa się produkcja BiDi Z-Wave. Połączenie polskiej i włoskiej myśli technologicznej pozwoliło na powstanie urządzenia, które z pewnością zyska wielu entuzjastów na rynku. Od dziś witamy wszystkich użytkowników w świecie inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań wykreowanych przez naszą pasję i doświadczenie – mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO oraz Nice Poland.


Nice BiDi Z-Wave z metką „Made in Poland” na początek dostępne będzie na rynkach europejskich w oficjalnej sieci dystrybucyjnej FIBARO i w polskiej sieci dystrybucji Nice już od sierpnia w cenie 299 zł brutto.

#smart_home, #automatyka_bramowa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Nice Polska Sp. z o.o.

05-800 Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
tel.: 022 7594012
Fax: 022 7594022
e-mail: nice@nice.com.pl
http://www.nice.pl
https://www.facebook.com/NiceGroupPoland/