| Wyświetleń:3341

Wybieramy okna do domu w stylu tradycyjnym i nowoczesnym

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Awilux Nero Style

fot. Awilux

Awilux Nero Style


Okna w stylu nowoczesnym

fot. Awilux

Okna w stylu nowoczesnym

Okna ze szprosami

fot. Awilux

Okna ze szprosami

Okna ze szprosami

fot. Awilux

Okna ze szprosami

Stworzenie pełnej aranżacji polega na odpowiednim doborze wielu elementów – także stolarki okiennej. Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także pomagają w rozróżnieniu stref życia, a także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Ekspert z firmy Awilux, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do domów nowoczesnych, a jakie do tradycyjnych.


Współczesna stolarka okienna daje ogromne możliwości w przypadku aranżacji wnętrza, jak i zewnętrznej bryły budynku. Producenci oferują rozwiązania, które nie tylko spełniają aktualne wyśrubowane wymagania dotyczące energooszczędności, ale również potrzeby klientów, dostarczając okna panoramiczne, na wymiar, dwukolorowe czy ze szprosami. Aktualna sytuacja związana z pandemią sprawia, że więcej niż zazwyczaj czasu spędzamy w domach. Warto więc zadbać o to, by stolarka zamontowana w naszym domu nie tylko cieszyła oko, ale również korzystnie wpływała na nasze samopoczucie podczas izolacji. 

W nowoczesnym stylu


Zarówno prywatni inwestorzy, jak i firmy deweloperskie skupiają coraz większą uwagę na projektowaniu szczegółów budynków. Zaangażowanie i dbałość o detale na etapie projektowym są o wiele większe niż jeszcze kilka lat temu. 

Projektując dom w stylu nowoczesnym, warto wiedzieć, jakie panują aktualnie trendy. W przypadku stolarki okiennej nie jest to krótkotrwała moda, lecz styl, który zdominował architekturę na wiele lat. Styl nowoczesny opiera się jednocześnie na minimalistycznym podejściu wewnątrz domów oraz wielkim rozmachu w przypadku wyboru okien. W ten trend wpisują się duże, nierzadko narożne, przeszklenia, które potrafią osiągać nawet kilkanaście metrów szerokości. Od zewnątrz sprawiają one wrażenie, że bryła budynku staje się być bardzo przejrzysta i geometryczna. Wewnątrz – duże przeszklenia, poza dostarczeniem jak największej ilości światła dziennego, stanowią także najpiękniejszą dekorację. Okna stają się swego rodzaju ramą dla otaczającej dom przestrzeni – mówi Rafał Buczek z firmy Awilux. 


W domach wykończonych w stylu nowoczesnym sprawdzą się systemy przesuwne. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb, na przykład z niskim progiem lub z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. 

Nowoczesne projekty nierzadko stawiają na ciekawą kolorystykę. Coraz częściej można spotkać domy z ciemną elewacją, ale ze śnieżnobiałą aranżacją wewnątrz. W takiej sytuacji warto wybrać okna dwukolorowe, które będą idealnie współgrały z misternie przygotowanym projektem. W ofercie Awilux wszystkie okna PVC można wybrać w wariancie jedno- lub dwukolorowym. W ofercie Awilux pojawiła się w tym roku nowość – wyjątkowe okna z linii Nero Style by Awilux w kolorze głębokiej i odpornej na zabrudzenia czerni. Inwestorzy mogą dzięki temu systemowi stworzyć niepowtarzalne, nowoczesne projekty w niezmiennie modnym, czarnym kolorze – mówi ekspert Awilux.


Nuta tradycji


Współczesna stolarka tworzy okna oparte na technologii PVC i ALU, które nie tylko dostosowane są do nowoczesnych projektów ekskluzywnych domów energooszczędnych rodem z amerykańskich filmów. Tradycyjne rozwiązania również oferują klientom najwyższy poziom komfortu, ciepła i bezpieczeństwa – w tradycyjnych barwach bieli lub odzwierciedlających kolor i strukturę różnych gatunków drewna, przy zachowaniu najwyższych parametrów okien plastikowych lub aluminiowych.

Wszystko zależy od tego, jak definiujemy dom tradycyjny. Może to być prosty projekt, których w Polsce są setki tysięcy, a także dom stylizowany na wzór prowansalski lub angielski. W pierwszym przypadku, decydując się na zakup okien, skupmy się na ich właściwościach – przecież okna mają dawać nam komfort termiczny i zabezpieczać nas przed nieproszonymi gośćmi. Zwracajmy więc uwagę na współczynnik przenikania ciepła, pakiet szybowy, ilość uszczelek czy zabezpieczenia antywłamaniowe. Nie oznacza to, że i w tym przypadku nie możemy korzystać z modeli kolorowych, na przykład stylizowanych na drewniane – dodaje Rafał Buczek z firmy Awilux.


Domy tradycyjne wykończone w stylu prowansalskim lub na wzór angielskiego dworku można wyposażyć między innymi w okna ze szprosami, które pełnią funkcję dekoracyjną, nadają elegancki charakter i nieco bardziej klasyczny wygląd całej bryle budynku. Ciekawą inspiracją w przypadku projektowania tradycyjnego domu są również szyby ornamentowe – dopasowane do pełnych przepychu wnętrz w stylu retro. 

Wybór należy do ciebie


Niezależnie od tego, czy planujemy budowę domu nowoczesnego, czy tradycyjnego – każde zamontowane w nim okno musi spełniać aktualne wymogi dotyczące energooszczędności i wytrzymałości. Warto decydować się na dostępne na rynku rozwiązania, które są zaawansowane technologiczne. Obecna sytuacja nie definiuje jasno, ile jeszcze miesięcy może potrwać pandemia. W takim przypadku, jeśli jesteśmy w stanie budowy lub remontu domu, warto zdecydować się na rozwiązania, które dostarczą nam wiele światła naturalnego i pomogą w przetrwaniu czasu spędzonego w izolacji. W ofercie firmy Awilux, producenta okien, drzwi i akcesoriów, znajdują się modele, które idealnie wpiszą się w każdy charakter budynku, spełniając przy tym wszystkie wymagania inwestora.

#stolarka_okienna, #budownictwo_nowoczesne, #budownictwo_tradycyjne, #okna_PVC

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

W Instytucie Techniki Budowlanej zakończono budowę...

Awilux zawalczy o 100 milionów

Awilux zawalczy o 100 milionów

Leszczyński producent wzbogacił właśnie swój park...

Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

ORGADATA serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym...

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Ogromna, choć niemal niewidoczna zmiana: od kilku...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży