| Wyświetleń:639

Tartak Stargard – stojaki do transportu stolarki z badaniami fitosanitarnymi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Stojaki do transportu stolarki

fot. S.I. PLUS

Stojaki do transportu stolarki


Stojaki do transportu stolarki

fot. S.I. PLUS

Stojaki do transportu stolarki

Stojaki do transportu stolarki

fot. S.I. PLUS

Stojaki do transportu stolarki

Stojaki do transportu stolarki

fot. S.I. PLUS

Stojaki do transportu stolarki

Dziś zawitaliśmy do firmy, która znajduje się w Stargardzie, 25 km od Szczecina, bezpośrednio przy trasie S 10. Firma od 2003 roku zajmuje się produkcją w branży drzewnej. Początkowo był to handel i usługi dla osób indywidualnych, a w roku 2009 wymyślono tam konstrukcję stojaka do transportu okien i szyb, na który otrzymano zastrzeżony wzór przemysłowy.


Tartak Stargard jest niewielką firmą rodzinną nastawioną na obsługę firm głównie w obrębie do 200 km od siedziby, choć jest w stanie obsłużyć odbiorców z całej Polski. Terminy dostaw są nie dłuższe niż 15 dni, a wielokrotnie są gotowe – w awaryjnych sytuacjach – już po kilku dniach. – Stojaki produkowane w naszej firmie gwarantują pełne bezpieczeństwo okien w czasie transportu. Zastosowane rozwiązania łączenia elementów stojaków zostały przetestowane w wielu firmach, w rzeczywistych warunkach,  i nigdy nie zawiodły – nawet przy transporcie dużych i ciężkich elementów – mówi Artur Robaczewski, właściciel firmy.

Nasze stojaki przyczyniają się do rozwoju firm dzięki wzrostowi sprzedaży. Jest to proste rozwiązanie logistyczne, które eliminuje kwestię powrotu stojaków metalowych. Firmy obciążają odbiorcę zagranicznego kosztem stojaków jednorazowych i – jeżeli stojak nie powróci – koszt pozostaje po stronie odbiorcy. Przyśpiesza to również czas rozładunków i eliminuje konieczność dodatkowych wyjazdów po odbiór stojaków metalowych. Poza tym stojaki są dopasowane do potrzeb producenta, a w przypadku stojaków metalowych możliwości są dużo mniejsze. Jeżeli więc ktoś myśli o rozwoju, musi zacząć stosować rozwiązania logistyczne, które ten rozwój umożliwią, a nie ograniczą – tłumaczy Artur Robaczewski.
Aby uzyskać rzeczywiste testy obciążeniowe, Tartak Stargard przeprowadza próby, w których obciąża stojaki, próbując osiągnąć graniczną wytrzymałość. Dzięki temu może wystawić odbiorcom deklarację zgodności, w której opisuje i dokumentuje przeprowadzone próby obciążeniowe. Stojaki mogą być także ubezpieczone, na życzenie klienta, wtedy w przypadku szkody powstałej z winy ich producenta straty pokrywa ubezpieczalnia.

Wszystkie produkty pochodzenia naturalnego znajdujące się w międzynarodowym obrocie towarowym, aby nie stały się przyczyną rozprzestrzeniania się szkodliwych organizmów, muszą podlegać nadzorowi odpowiednich służb fitosanitarnych. – Używając opakowań drewnianych zgodnie z prawem unijnym i międzynarodowym jesteśmy zobowiązani – w przypadku kontroli służb celnych – przedstawić badania fitosanitarne. Na razie przepisy te nie są zbyt surowo przestrzegane, jednak kiedy zechcemy eksportować nasze wyroby poza Unię Europejską, to możemy spotkać się z problemami w czasie przekraczania granic. Istnieje możliwość zamówienia  stojaków, które dzięki odpowiedniej obróbce termicznej oraz posiadanemu certyfikatowi IPPC mogą być wysyłane w dowolną część globu. To dotyczy również produkowanych przez nas palet oraz skrzyń do transportu morskiego – wyjaśnia kwestię badań fitosanitarnych Pan Artur.
#stojaki do transportu, #transport okien, #transport stolarki, #eksport stolarki, #przewóz okien, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Dziś, 15 maja br. rusza nabór wniosków do programu...

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2020...

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Warto znać ustawodawstwo budowlane i prawa konsumenta,...» Więcej na subportalu montaż