DK PALETY – drewniane stojaki do transportu stolarki perspektywiczną działalnością

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

DK GLASS jest rodzinną firmą z wieloletnią tradycją, która działa na rynku od 1981 roku. Wszystko zaczęło się od Zakładu Szklarskiego, a drugie pokolenie rodziny postanowiło rozszerzyć działalność firmy o dział produkcji opakowań i stojaków do przewozu okien. Rozmawiamy z Damianem Kłoskiem.

Panie Damianie, jakie były początki DK PALETY? Jak to się rozwijało?

Posiadamy w swoim asortymencie szeroki zakres usług. Jedną z działalności jest sprzedaż okien. Ściśle współpracujemy z producentami stolarki PVC oraz aluminium, więc z czasem zauważyliśmy, że zapotrzebowanie na stojaki u naszych dostawców szybko rośnie, stąd też wziął się pomysł na utworzenie DK PALETY. Początkowo, jak w każdej działalności, uczyliśmy się na własnych błędach, ciągle udoskonalając produkt. Szukając idealnych rozwiązań, doszliśmy do pewnych standardów, które aktualnie sprawdzają się u naszych odbiorców. Obecnie, mając już długoletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności, nauczyliśmy się, że klient ceni sobie przede wszystkim terminowość, a także profesjonalne oraz indywidualnie podejście połączone z korzystną ceną. Spełnienie przez nas tych cechy sprawiło, że ten segment naszej działalności szybko się rozwija.

Czy można powiedzieć, że produkujecie jakiś konkretny typ stojaka?

Nasza produkcja trudni się głównie stojakami drewnianymi typu „L” o wymiarach szer. 1,60/2,0/2,4/3,0/3,5/4,0/4,5/5,0/5,5/6,0 m x wys. 2,00 m x gł. 1,20 m, ale jesteśmy też otwarci na indywidualne zamówienia. Nasze stojaki są wykorzystywane m.in. do transportu okien, drzwi, rolet, bram garażowych oraz szyb. Nasza oferta skierowana jest do firm, które potrzebują tańszej alternatywy dla transportu swoich produktów względem stojaków metalowych.

A jak Wam wypadł zeszły rok? Plan na kolejne miesiące?

Ubiegły rok uważamy za bardzo udany, gdyż powiększyliśmy gamę naszych produktów o stojaki służące do transportu rolet oraz bram, co z kolei wymogło na nas zmianę hali produkcyjnej z 400 mkw na 850 mkw, a także placu składowego z 1500 mkw na 3500 mkw. Większa powierzchnia produkcyjno-magazynowa pozwoliła nam na zwiększenie produkcji stojaków z 45 sztuk dziennie do 90. Większy plac umożliwia nam składowanie standardowych produktów, co skutkuje szybszą realizacją zamówień. Planujemy stale zwiększać produkcję oraz poszerzać asortyment, ciągle wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta.

#stojaki do transportu, #stojaki okienne, #transport stolarki, #transport okien, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stratofolio ciągle inwestuje w rozwój i nowe technologie.

Stratofolio ciągle inwestuje w rozwój i nowe technologie.

Z miesiącem lipcem 2019 roku do spółki dołączył Pan...

Grupa MAGNUM – nowoczesna hurtownia z ambasadorem Dobrego Montażu u steru

Grupa MAGNUM – nowoczesna hurtownia z ambasadorem Dobrego Montażu u steru

Kampania DOBRY MONTAŻ przedstawiła niedawno nowego...

Powłoki Soudatight dla szybkiej i profesjonalnej wymiany okien

Powłoki Soudatight dla szybkiej i profesjonalnej wymiany okien

Efektywne źródło ciepła nie wystarczy, aby zapewnić...

Nowe akcesoria do montażu MS więcej niż OKNA

Nowe akcesoria do montażu MS więcej niż OKNA

Aby pomóc wykonawcom w mocowaniu i transporcie okien,...» Więcej na subportalu montaż